A gyógyszerészek kezébe is eszközöket kell adni hiány esetén
A hiánycikkek aránya 2017 és 2022 között a kétszeresére növekedett – mondta Feller Antal, a Hungaropharma vezérigazgatója a Magyar Kórházszövetség múlt heti, XXXV. kongresszusának ellátásbiztonsági blokkjában.
Mérséklődött a gyógyszerhiány, ám annak okai nem szűntek meg
A tavalyi év végén kifogyóban voltak az amoxicillin tartalmú antibiotikumok és a paracetamol tartalmú készítmények is, mely még idén is éreztette hatását, írja a G7.
Van, hogy sakkozni kell, de itthon nincs antibiotikum-hiány
Bár a nemzetközi sajtóban már aggódnak az esetleges antibiotikum-hiány miatt, Feller Antal, a Hungaropharma gyógyszer-nagykereskedelmi cég vezetője szerint Magyarországon egyelőre nem fenyeget ellátási válság, írja a Népszava.
GYEF: Ne egymás ellen kelljen az érdekeinket képviselnünk!
Finanszírozási gondok, infláció, árrés, ügyelet, szakmai kompetenciák, gyógyszer- és gyógyszerész-ellátási gondok – csupán néhány a régen megoldatlan gondok közül, amelyek szóba kerültek a Hálózatban Működő Gyógyszertárak Szövetsége (HGYSZ) által nemrégiben konszenzusteremtési céllal kezdeményezett konferencián. Majd nyolc év után a Magángyógyszerészek Országos Szövetsége (MOSZ), a Gyógyszer-nagykereskedők Szövetsége (GYNSZ) és a HGYSZ újraalapította a Gyógyszerügyi Egyeztető Fórumot. Lukácsné Fodor Enikővel, a MOSZ, Feller Antallal, a GYNSZ és Zlinszky Jánossal, a HGYSZ elnökével beszélgettünk.
Súlyos teher az energiaárak növekedése a gyógyszerellátásban
Alapvetően érinti a gyógyszerellátásban kulcsszerepet játszó gyógyszer-nagykereskedőket az üzemanyagok és az energiaárak növekedése. Napi szinten csak Magyarországon több, mint 100 000 kilométert tesznek meg a gyógyszer-nagykereskedők járművei, emellett a nagykereskedők tartják fenn azokat az energiaigényes raktárakat, amelyekben folyamatosan biztosítják a gyógyszerek tárolásához szükséges hőmérsékletet, ami számos termék esetében hűtést jelent.
Feller: Nem lehet megtiltani a gyógyszer-házhozszállítást
A negyedik hullám kellős közepén nem lehet megtiltani a gyógyszertáraknak, hogy házhoz szállítsák az OTC készítményeket – mondta Feller Antal, a Gyógyszer-nagykereskedők Szövetségének (GYNSZ) elnöke, a Hungaropharma Zrt. vezérigazgatója a VG-nek.
Új elnöke van a nagykereskedők szövetségének
A Gyógyszer-nagykereskedők Szövetsége közgyűlésén új tisztségviselőket választott a szövetség elnökségébe és felügyelő bizottságába, közli a kamara honlapja.
A vírus, amely lázban tartja a világot
A Hungaropharma honlapján rövid tájékoztató jelzi, hogy a vállalat készenléti akciótervet dolgozott ki a meghirdetett veszélyhelyzetben, a folyamatos üzletmenet fenntartására. Nincs könnyű helyzetben ma egyetlen gyógyszer-nagykereskedő sem, különösen olyan környezetben, amikor megjelenik a pánik és a valós híreket gyakran keresztezik, elfedik a téves információk. Dr. Feller Antallal, a Hungaropharma vezérigazgatójával a konkrét feladatokról beszéltünk, valamint arról is, hogy min kell a világnak változtatni a jövőben, ha csökkenteni akarjuk egy esetleges pandemia és következményeinek kockázatát.
A gyógyszerellátási láncban legalább hat hónapos tartalék van
Feller Antal, a vezető magyar gyógyszernagykereskedő vállalat, a Hungaropharma vezérigazgatója a G7-nek azt mondta, becslései szerint a gyógyszerellátási láncban összességében legalább hat hónapos tartalék van.
Megrengeti a globális gyógyszerellátást a koronavírus
Néhány nap alatt a havi forgalom négy-ötszörösére nőtt a kereslet Magyarországon a szájmaszkok és fertőtlenítőszerek iránt – mondta Feller Antal, a Hungaropharma vezérigazgatója a G7 Podcastban.
Ismét kapható K-vitamin
Már elérhető a magyarországi gyógyszertárakban a K-vitamin-készítmény, a patikák bármelyike beszerezheti a korábban idehaza használt, de május eleje óta gyártási gondok miatt hiánycikknek számító, injekciót helyettesítő készítményt – mondta el a Magyar Nemzetnek Feller Antal, a Hungaropharma vezérigazgatója.
Tevékenységbővítést és fejlesztést tervez a Hungaropharma
Bár a Hungaropharma árbevétele 2016-hoz képest nem változott, fejlesztésre milliárdokat tudtak költeni, és új cégeket vásároltak. Feller Antal vezérigazgató szerint az őket sújtó különadó eltörlése segítene a szükséges fejlesztések finanszírozásában, írja a VG.
Nőnek lenni a 21. században
Exkluzív nőnapi videó-üzenettel ünnepeli 1 éves indulását a „21 Nő az egészségügyért” alapítvány. A szervezetet a Hungaropharma alapította, hogy híd legyen az egészségügy és az edukáció között.
