Maga a gyár az több, mint szerkezetkész. Az a kérdés, hogy még van-e értelme Covid elleni vakcinát gyártani, vagy más vakcinát kell. De a vakcinagyártási képesség az mindenféleképpen fontos és előnyös – mondta a kormányinfón Gulyás Gergely. Hozzátette, ennek felülvizsgálása az egészségügyért felelős Belügyminisztérium feladata. A Híradó által megkérdezett szakértő szerint ciklikusan visszatérő betegségekre kellen koncentrálni. Ilyen például az influenza.
Nem feltétlenül a koronavírusra kell bazírozni ezt a vakcinagyárat. Hiszen a koronavírus elleni vakcinaigény lecsökkent az utóbbi hónapokban. És kicsi az esélye, hogy ez újra felfut – mondta Rusvai Miklós víruskutató.
Az RTL Híradó kereste a kormányt, hogy mikor születik döntés a gyár jövőjéről, de nem válaszoltak.
