Mi történik a debreceni oltóanyaggyárral?
Vasbeton pillérek magasodnak Debrecenben, így néz ki most a nemzeti oltóanyaggyár, aminek építését még 2021-ben jelentették be, amikor a koronavírus-járvány éppen tetőzött a világban, emlékeztet az RTL.
Nem úgy tűnik, hogy decemberben felépül a Nemzeti Oltóanyaggyár
Elég valószínűtlen, hogy a Nemzeti Oltóanyaggyárban az eredeti terveknek megfelelően három hét múlva már vakcinák gördüljenek le a szalagokról, írja a hvg.hu.
Orbán: Főként exportra gyártanak majd Szputnyikot Debrecenben
Debrecenben lesz olyan oltóanyag gyár, ahol tudunk majd gyártani orosz vakcinát, mondta a Telex szerint Orbán Viktor miniszterelnök a Kossuth Rádió Jó reggelt Magyarország! című músorában.
Kásler Miklós: Nem kezdik meg jövőre a magyar oltóanyag gyártását
Kásler Miklós bejelentette, hogy 2022 végén nem kezdik meg a magyar oltóanyag gyártását, ehelyett egy olyan szer készül majd, amit a gyerekek oltására is lehet használni, írja az Infostart.
Palkovics: Jövő év végén már vakcinákat gyártanak Debrecenben
Jövő év végén megkezdődik a vakcinagyártás a debreceni nemzeti oltóanyaggyárban, erősítette meg az innovációs és technológiai miniszter vasárnap a helyszínen, amikor elhelyezték a leendő üzem alapkövét a Debreceni Egyetem innovációs parkjában.
A Nemzeti Oltóanyaggyár a hazai ellátás biztonságának garanciája
A Nemzeti Oltóanyaggyárban előállított oltóanyagok garantálják majd a hazai ellátás biztonságát, ezzel megszüntetik Magyarország függőségét az importtól és annak bizonytalanságaitól – mondta Kásler Miklós miniszter az EMMI közösségi oldalára feltöltött videójában.
A jövő év végén megkezdődik a hazai koronavírus-elleni vakcina gyártása
A jövő év végén megkezdődik a hazai koronavírus-elleni vakcina gyártása Debrecenben, jelentette be az innovációs és technológiai miniszter a hajdú-bihari kereskedelmi és iparkamara székházában tartott sajtótájékoztatón.
Kiemelt jelentőségű ügy a Nemzeti Oltóanyaggyár
A kormány nemzetgazdasági szempontból kiemelt jelentőségű üggyé nyilvánítja a Nemzeti Oltóanyaggyár és a Nemzeti Koronavírus-Oltóanyaggyár megvalósításának projektjét – derül ki a szerdai Magyar Közlönyben megjelent kormányrendeletből.
Jöhet a nemzeti oltóanyaggyár
Együttműködési megállapodás jött létre a Debreceni Egyetem és a Nemzeti Népegészségügyi Központ között a nemzeti oltóanyaggyár létrehozása céljából – közölte az országos tisztifőorvos az operatív törzs pénteki tájékoztatóján.
Pozsgay Csilla a hazai oltóanyaggyártásról
A Nemzeti Oltóanyaggyár létrehozásának céljáról és jelenlegi állásáról számol be a MarketingPirulában Pozsgay Csilla, az OGYÉI korábbi főigazgatója.
Új döntés a nemzeti oltóanyaggyárról
A kormány 140 millió forintot fordít a nemzeti oltóanyaggyár megvalósításának előkészítéséhez kapcsolódó feladatokra, amelyekben az innovációért és technológiáért felelős miniszter, az emberi erőforrások minisztere és Debreceni Egyetem működik majd együtt, olvasható a Magyar Közlönyben.
Debrecenben épülhet meg a nemzeti oltóanyaggyár
A Világgazdaságnak nyilatkozó szakértő szerint az alacsony költségvetéssel előállítható vakcinák gyártása valósulhat meg, mint az influenza, a bárányhimlő, a kullancsenkefalitisz vagy az agyhártyagyulladás elleni vakcina.
