Mi történik a debreceni oltóanyaggyárral?

Mi történik a debreceni oltóanyaggyárral?

Vasbeton pillérek magasodnak Debrecenben, így néz ki most a nemzeti oltóanyaggyár, aminek építését még 2021-ben jelentették be, amikor a koronavírus-járvány éppen tetőzött a világban, emlékeztet az RTL.

Nem úgy tűnik, hogy decemberben felépül a Nemzeti Oltóanyaggyár

Nem úgy tűnik, hogy decemberben felépül a Nemzeti Oltóanyaggyár

Elég valószínűtlen, hogy a Nemzeti Oltóanyaggyárban az eredeti terveknek megfelelően három hét múlva már vakcinák gördüljenek le a szalagokról, írja a hvg.hu.

Orbán: Főként exportra gyártanak majd Szputnyikot Debrecenben

Orbán: Főként exportra gyártanak majd Szputnyikot Debrecenben

Debrecenben lesz olyan oltóanyag gyár, ahol tudunk majd gyártani orosz vakcinát, mondta a Telex szerint Orbán Viktor miniszterelnök a Kossuth Rádió Jó reggelt Magyarország! című músorában.

Kásler Miklós: Nem kezdik meg jövőre a magyar oltóanyag gyártását

Kásler Miklós: Nem kezdik meg jövőre a magyar oltóanyag gyártását

Kásler Miklós bejelentette, hogy 2022 végén nem kezdik meg a magyar oltóanyag gyártását, ehelyett egy olyan szer készül majd, amit a gyerekek oltására is lehet használni, írja az Infostart.

Palkovics: Jövő év végén már vakcinákat gyártanak Debrecenben

Palkovics: Jövő év végén már vakcinákat gyártanak Debrecenben

Jövő év végén megkezdődik a vakcinagyártás a debreceni nemzeti oltóanyaggyárban, erősítette meg az innovációs és technológiai miniszter vasárnap a helyszínen, amikor elhelyezték a leendő üzem alapkövét a Debreceni Egyetem innovációs parkjában.

A Nemzeti Oltóanyaggyár a hazai ellátás biztonságának garanciája

A Nemzeti Oltóanyaggyár a hazai ellátás biztonságának garanciája

A Nemzeti Oltóanyaggyárban előállított oltóanyagok garantálják majd a hazai ellátás biztonságát, ezzel megszüntetik Magyarország függőségét az importtól és annak bizonytalanságaitól – mondta Kásler Miklós miniszter az EMMI közösségi oldalára feltöltött videójában.

A jövő év végén megkezdődik a hazai koronavírus-elleni vakcina gyártása

A jövő év végén megkezdődik a hazai koronavírus-elleni vakcina gyártása

A jövő év végén megkezdődik a hazai koronavírus-elleni vakcina gyártása Debrecenben, jelentette be az innovációs és technológiai miniszter a hajdú-bihari kereskedelmi és iparkamara székházában tartott sajtótájékoztatón.

Kiemelt jelentőségű ügy a Nemzeti Oltóanyaggyár

Kiemelt jelentőségű ügy a Nemzeti Oltóanyaggyár

A kormány nemzetgazdasági szempontból kiemelt jelentőségű üggyé nyilvánítja a Nemzeti Oltóanyaggyár és a Nemzeti Koronavírus-Oltóanyaggyár megvalósításának projektjét – derül ki a szerdai Magyar Közlönyben megjelent kormányrendeletből.

Jöhet a nemzeti oltóanyaggyár

Jöhet a nemzeti oltóanyaggyár

Együttműködési megállapodás jött létre a Debreceni Egyetem és a Nemzeti Népegészségügyi Központ között a nemzeti oltóanyaggyár létrehozása céljából – közölte az országos tisztifőorvos az operatív törzs pénteki tájékoztatóján.

Pozsgay Csilla a hazai oltóanyaggyártásról

Pozsgay Csilla a hazai oltóanyaggyártásról

A Nemzeti Oltóanyaggyár létrehozásának céljáról és jelenlegi állásáról számol be a MarketingPirulában Pozsgay Csilla, az OGYÉI korábbi főigazgatója.

Új döntés a nemzeti oltóanyaggyárról

Új döntés a nemzeti oltóanyaggyárról

A kormány 140 millió forintot fordít a nemzeti oltóanyaggyár megvalósításának előkészítéséhez kapcsolódó feladatokra, amelyekben az innovációért és technológiáért felelős miniszter, az emberi erőforrások minisztere és Debreceni Egyetem működik majd együtt, olvasható a Magyar Közlönyben.

Debrecenben épülhet meg a nemzeti oltóanyaggyár

Debrecenben épülhet meg a nemzeti oltóanyaggyár

A Világgazdaságnak nyilatkozó szakértő szerint az alacsony költségvetéssel előállítható vakcinák gyártása valósulhat meg, mint az influenza, a bárányhimlő, a kullancsenkefalitisz vagy az agyhártyagyulladás elleni vakcina.