Okoslabor épül az ELTE TTK Kémiai Intézetben
A mesterséges intelligenciával és a legkorszerűbb technológiákkal felszerelt SuperSmartLab az ELTE eddigi legnagyobb kémiai beruházása.
Mi történik a debreceni oltóanyaggyárral?
Vasbeton pillérek magasodnak Debrecenben, így néz ki most a nemzeti oltóanyaggyár, aminek építését még 2021-ben jelentették be, amikor a koronavírus-járvány éppen tetőzött a világban, emlékeztet az RTL.
Kutatás-fejlesztési központ kialakítására nyert támogatást a PTE
Egyebek mellett a gyógyszerkutatások és az agrártudomány területén is alkalmazható, a makromolekulák szerkezetvizsgálatára is alkalmas infrastruktúra és szakmai tudásbázis jön létre több mint ötmilliárd forint értékben a Pécsi Tudományegyetem (PTE) és a Richter Gedeon Nyrt. (Richter) együttműködésében.
Nem úgy tűnik, hogy decemberben felépül a Nemzeti Oltóanyaggyár
Elég valószínűtlen, hogy a Nemzeti Oltóanyaggyárban az eredeti terveknek megfelelően három hét múlva már vakcinák gördüljenek le a szalagokról, írja a hvg.hu.
Kutatási reagenseket gyártanak Debrecenben
A tatabányai ipari parkban csütörtökön átadta új gyárát az amerikai Becton, Dickinson and Company (BD) globális orvostechnológiai vállalat.
