Forrás:

Portfolio
Becsült olvasási idő: 1 perc
Új gyógyszergyártó üzemet épít Hollandiában az Eli Lilly

A vállalat hétfőn közölte, hogy 3 milliárd dolláros hollandiai beruházással új üzemet létesít kísérleti testsúlycsökkentő tablettája és más orális gyógyszerek termelésének felfuttatására, írja a Portfolio.

A piaci kapitalizáció alapján a világ legértékesebb gyógyszercége az elmúlt hónapokban már több milliárd dollárt fordított az orális fogyókúrás készítmény gyártásának bővítésére.

A Lilly a dán Novo Nordiskkal versenyez a tabletta piaci bevezetéséért, és azért, hogy megerősítse előnyét az elhízás kezelésének gyorsan bővülő piacán. A cég szerint az új holland létesítmény erősíti a globális ellátási láncot, és kapacitást növel a vállalat bővülő orális portfóliójában, elsősorban a kardiometabolikus egészség és az elhízás, a neurotudomány, az onkológia és az immunológia területén.

A Katwijkban, a Leiden Bio Science Parkban épülő üzem 500 munkahelyet teremt a gyártásban, az építkezés pedig mintegy 1500 főnek ad munkát. Az építkezés várhatóan jövőre indul. 

A közlés néhány nappal azt követően érkezett, hogy a Lilly több mint 1,2 milliárd dolláros bővítést jelentett be a Puerto Rico-i Carolina telephelyén. A vállalat azt is közölte, hogy a következő hónapokban két új amerikai gyártóhelyet jelent be.

A Lilly európai gyártási hálózata a már működő franciaországi, írországi, olaszországi és spanyolországi telephelyek mellett két épülő üzemet is magában foglal: egyet Írországban és egyet Németországban.

A bejelentés után a vállalat részvényei 2,5 százalékkal emelkedtek, írja a Portfolio.

Borítókép forrása: lilly.com

Kvízek
Kiemelt rovataink