hero

Forrás:

VG
Becsült olvasási idő: 1 perc
Ötvenmilliárd dolláros beruházást jelentett be az Egyesült Államokban a Roche

A svájci gyógyszergyártó vállalat a következő öt évben új üzemeket és kutatóközpontokat létesít több államban, miközben fokozza exportkapacitását is, írja a VG.

A Roche ezzel csatlakozik azokhoz a vállalathoz, melyek az elmúlt években egyre inkább az Egyesült Államokba irányítják befektetéseiket – részben az új Trump-adminisztráció óta erősödő gazdasági protekcionizmus hatására. Trump egyébként is a gyógyszer szegmenst említette, mint az egyik megoldandó problémát.

A Roche tájékoztatása szerint az összeg egyebek mellett gyártási és elosztási kapacitások bővítését és korszerűsítését fedezi több államban: Kentucky, Indiana, New Jersey, Oregon és Kalifornia is szerepel a tervek között. Emellett a Roche

  • génterápiás gyártóüzemet épít Pennsylvaniában,
  • folyamatos vércukorszint-ellenőrző szenzorokat előállító üzemet Indianában,
  • valamint új kutatás-fejlesztési központot hoz létre Massachusettsben.

Ezen kívül a Roche új gyártóüzem építését is tervezi a legújabb generációs fogyókúrás gyógyszerek előállítására, habár a pontos helyszínt egyelőre nem közölték. A vállalat jelenlegi kutató-fejlesztő központjai sem maradnak érintetlenek: Arizonában, Indianában és Kaliforniában is jelentős bővítések és fejlesztések várhatók – számolt be róla a Bloomberg.

A Roche hangsúlyozta: a fejlesztések révén a jövőben több gyógyszert fognak exportálni az Egyesült Államokból, mint amennyit importálnak. Diagnosztikai részlege már most is exporttöbblettel rendelkezik az Egyesült Államokból – áll a közleményben. A döntés amellett, hogy erősíti a Roche amerikai jelenlétét, komoly hatással lehet a helyi munkahelyteremtésre, az innovációra és az Egyesült Államok globális gyógyszeripari szerepére is, írja a VG.

Borítókép: AdobeStock

 

Kvízek
Kiemelt rovataink