Becsült olvasási idő: 1 perc
Jön az államosítás?

A gyógyszer-nagykereskedelem lehetséges államosításáról kérdezte a piaci szereplőket a Népszabadság.

Az Euró­pai Bizottság elfogadta az új magyar dohányellátó rendszert, ami lehetővé teszi hasonló központi ellátók kialakítását más, szintén kiemelten szabályozott termékek esetében is – jelentette ki a legutóbbi Kormányinfón Lázár János Miniszterelnökséget vezető miniszter, példaként az alkohol és a gyógyszerek nagykereskedelmét említette. A nol.hu a gyógyszer-nagykereskedőket kérdezte, akik szinte kivétel nélkül közölték: sem ilyen tervekről, sem készülő jogszabálytervezetről nem tudnak. Voltak, akik úgy kalkuláltak, ha valódi kormányzati szándék van a gyógyszer-nagykereskedelem államosítására, az minden logika szerint kizárólag a kórházak ellátását érintheti.

Ezt a verziót erősítheti, hogy két évvel ezelőtt egy jogszabály az úgynevezett létfontosságú rendszerek, létesítmények közé sorolta a gyógyszer-nagykereskedelmet is az állami kórházi ellátás, a mentésirányítás, az egészségügyi tartalékkészletek, a vérellátás, az egészségbiztosító informatikai rendszere és a hazai biztonsági laborok mellett. Akkor szakértők úgy értelmezték a lépést, hogy formailag lehetővé vált a gyógyszer-nagykereskedelem állami monopóliummá tétele.

Kvízek
Kiemelt rovataink