Oltásokról a Kormányinfón
Négy új vakcina kerülhet be az oltási rendbe, ezek támogatásáról a jövő héten dönthet a kormány – jelentette be a MedicalOnline szerint Lázár János a 99. Kormányinfón.
Jön az államosítás?
A gyógyszer-nagykereskedelem lehetséges államosításáról kérdezte a piaci szereplőket a Népszabadság.
Támadja az Európai Bizottság a tulajdonosi programot
Az unió lehetőséget akar teremteni arra, hogy multinacionális cégek tulajdonrészt szerezhessenek a magyar patikákban – jelentette be többek között a Miniszterelnökséget vezető miniszter a mai, 61. Kormányinfón.
Lázár szerint tényleg van döntés az OEP-ről
Megszületett szerdán a döntés az Országos Egészségbiztosítási Pénztár (OEP) átszervezéséről, jelentette be Lázár János csütörtöki budapesti sajtótájékoztatóján kérdésre válaszolva.
A teljes összeg is bérfejlesztésre költhető
Az egészségügyre 100 milliárd forinttal többet költene a kormány jövőre, a kabinet felkérte az ágazati minisztert, hogy készítsen önálló életpályamodellt a mentésben dolgozóknak.
Járványügyi vészhelyzettel járhat a bürokrácia csökkentése
Az Országos Közegészségügyi Központ megszüntetésével, az Országos Tisztiorvosi Hivatal, az Országos Epidemiológiai Központ, vagy az Egészségügyi Készletgazdálkodási Intézet minisztériumba integrálásával veszélybe kerül a járványügyi biztonság, véli az Orvosegyetemek Szakszervezeti Szövetsége (OSZSZ).
Irányt mutatott a Fidesz-frakció - szoronghatnak az egészségügyi befektetők
Véget kell vetni a privatizációnak és erősíteni kell az állami szerepvállalást az egészségügyben a Fidesz parlamenti frakciója szerint - közölte Lázár János, miután a képviselőcsoport hétfő délelőtti ülésén meghallgatta Szócska Miklós egészségügyi államtitkárt az ágazat fejlesztési terveiről.
