Gondolatok egy gyógyszerésztörténésztől a történelem politikai célú felhasználásának problémáiról
Egy magyar gyógyszerészethez kapcsolódó gyásznapnak magában kell foglalnia az 1938-1950 közötti időszak represszióinak, kifosztásainak, gyilkosságainak MINDEN áldozatát, írja a PharmaOnline-nak küldött cikkében dr. Dobson Szabolcs, a Magyar Gyógyszerésztörténeti Társaság elnöke..
Erősebb a kontroll, ha centralizálnak
Nem most jutott először a kormány eszébe a gyógyszer-nagykereskedelem feletti erősebb kontroll - emlékeztet a Magyar Idők.
Jön az államosítás?
A gyógyszer-nagykereskedelem lehetséges államosításáról kérdezte a piaci szereplőket a Népszabadság.
Mitől lesz jobb?
Kiknek lesz jó a patikák államosítása? – teszi fel a kérést az Indexen közölt cikkében Baraczka Mariann, a HealthCapital Zrt. Vezérigazgatója.
Megdöbbentek a patikusok
Komoly meglepetést okozott az érdekelteknek a kormány azzal, hogy az Országos Egészségbiztosítási Pénztárra bízta a patikavásárlásoknál az állami elsőbbségi jog érvényesítését – írja a NOL.
Államosítás 2.0?
Napjainkban egyre többször olvassuk a kérdést: vajon ismét bekövetkezhet-e a gyógyszertárak államosítása? Érdemes átgondolni, hogy az 50-es évek államosítását milyen események előzték meg Magyarországon, hogyan is jutott el akkor a teljes államosításig a magyar gyógyszerészet.
Magángyógyszerészek: elfogadhatatlan az állami tulajdonlás!
Minden formában elfogadhatatlan a patikákat működtető gazdasági társaságokban az állami tulajdonlás lehetősége, közölték a magángyógyszerészek.
Összezavarta indítványával a kormány a patikusokat
Még a gyógyszerész-szervezeteket is meglepte a kamarával korábban szorosan együttműködő kormány kezdeményezése, amivel az állam is szerezhetne patikatulajdont.
Besorolják az egészségügyi dolgozókat
Az egészségügyben dolgozók bérnövelésének szabályait tartalmazza az a kormányrendelet-tervezet, amely a kormány honlapján jelent meg kedden – írja az MTI.
A pszichiátria a paradigmaváltás kulcsszakmája lehet
A szociális intézmények államosítása után több krónikus pszichiátriai beteg kerülhet az utcára, mint az OPNI bezárása következtében – figyelmeztet dr. Lehóczky Pál, a Magyar Pszichiátriai Társaság elnöke. A pszichiátria helyzete Magyarországon már így is igen rossz, a számvevőszék tavalyi megállapítása szerint jelentős problémák vannak az ellátás több elemében is. A szakma fejlődése azonban nem állt meg: a holisztikus megközelítés az elkövetkező időszak meghatározó iránya lehet.
A pszichiátria a paradigmaváltás kulcsszakmája lehet
A szociális intézmények államosítása után több krónikus pszichiátriai beteg kerülhet az utcára, mint az OPNI bezárása következtében – figyelmeztet dr. Lehóczky Pál, a Magyar Pszichiátriai Társaság elnöke. A pszichiátria helyzete Magyarországon már így is igen rossz, a számvevőszék tavalyi megállapítása szerint jelentős problémák vannak az ellátás több elemében is. A szakma fejlődése azonban nem állt meg: a holisztikus megközelítés az elkövetkező időszak meghatározó iránya lehet.
Transzparens adatok felé nyit az államtitkárság
Ha az adatokkal másként bánunk, annak következményei lesznek a betegellátásban is – jelentette ki Szócska Miklós egészségügyért felelős államtitkár a Medical Tribune csütörtöki, "Költséghatékonyság a gyógyszer- és egészségiparban 2." című konferenciáján.
Irányt mutatott a Fidesz-frakció - szoronghatnak az egészségügyi befektetők
Véget kell vetni a privatizációnak és erősíteni kell az állami szerepvállalást az egészségügyben a Fidesz parlamenti frakciója szerint - közölte Lázár János, miután a képviselőcsoport hétfő délelőtti ülésén meghallgatta Szócska Miklós egészségügyi államtitkárt az ágazat fejlesztési terveiről.
