Adósság miatt leállt a gyógyszerszállítás Horvátországban
A legnagyobb horvát gyógyszer-nagykereskedő egy kórház kivételével az ország összes gyógyintézete számára leállította kedden a gyógyszerek szállítását 2 milliárd kuna (közel százmilliárd forint) kintlévőség miatt, közölte a vállalat igazgatója.
A GVH vizsgálja a gyógyszer-nagykereskedői rendszert
A Gazdasági Versenyhivatal (GVH) vizsgálatot indított a legnagyobb hazai gyógyszer nagykereskedők és az általuk kialakított patikai együttműködési rendszerek között létrejött megállapodások miatt, mert azok korlátozhatják a versenyt a magyarországi gyógyszerbeszerzési piacokon.
Leállítják a gyógyszerek szállítását a horvát gyógyszer-nagykereskedők
A horvát gyógyszer-nagykereskedők az elkövetkező napokban leállítják egyes kórházak számára a gyógyszerek szállítását 2,6 milliárd kuna (közel százmilliárd forint) kintlévőségük miatt, közölte hétfőn a horvát gyógyszer-nagykereskedők szövetsége.
Visszáru a patikában
A gyógyszer-nagykereskedők tevékenysége összetett. Nemcsak a kórházba, gyógyszertárakba szállítanak gyógyszereket, hanem visszafelé is, derült ki az M1 Kosár című műsorában.
Csak kórházaknak szállít a Teva
A Teva Gyógyszergyár Zrt. a magyarországi gyógyszer-nagykereskedelmi tevékenységének átalakításáról döntött, a jövőben csak a kórházaknak szállítja ki közvetlenül termékeit.
A gyógyszer-nagykereskedők láthatatlanok
Bár a gyógyszer-nagykereskedelem esetleges „központosításáról” már többször is szó esett az elmúlt hónapokban, az érintettekkel erről eddig még senki sem váltott szót.
Jön az államosítás?
A gyógyszer-nagykereskedelem lehetséges államosításáról kérdezte a piaci szereplőket a Népszabadság.
Változnak a gyógyszer-nagykereskedelem szabályai
A harmadik országokban folyatatott nagykereskedelmi tevékenységet, illetve a sürgős uniós farmakovigilanciai eljárást érinti a változás.
„Ha nem javul a helyzet, a szolgáltatási szint csökkentése várható”
A legjobb forgatókönyv a gyógyszeripar számára az, ha hirtelen nagy mennyiségű olajat találunk valahol Zalában, vagy földgázt az Alföldön, így az ország pénzt tud fordítani az új készítmények befogadására, új terápiák finanszírozására – mondja a PharmaOnline-nak adott intejúban Feller Antal, a Hungaropharma vezérigazgatója.
Matolcsy is a nagykereskedők zsebébe nyúlkál
A gyógyszerészek megússzák az iparűzési adó emelését, a nagykereskedők viszont többet kénytelenek fizetni 2013-tól. A nagy- és kiskereskedők összefogásával többszöri nekifutással sikerült a kétmilliárdos többlet befizetési tervet párszáz milliósra korrigálni.
