Megállapítást nyert, hogy a magyar gazdaság versenyképessége szempontjából a gyógyszeripar – amely közel 30 ezer főt foglalkoztat és éves árbevétele mintegy 1000 milliárd forint – kiemelt ágazatnak minősül, különös tekintettel az exportképességre, a magas hozzáadott értékre, valamint az innovációs teljesítményre, írja közleményében a Gazdaságfejlesztési Minisztérium.
A felek egyetértettek abban, hogy szükséges az ágazat versenyképességét szolgáló célzott intézkedések elfogadása. Nagy Márton tájékoztatta a Szövetséget, hogy folyamatban van a gyógyszeripar versenyképességét javító intézkedéscsomag kidolgozása, amelyben a szövetség által jelzett szakmai javaslatok is helyet fognak kapni.
