Nagy Márton egyeztetett a Magyarországi Gyógyszergyártók Országos Szövetségével
Nagy Márton gazdaságfejlesztési miniszter hivatalában fogadta a Magyarországi Gyógyszergyártók Országos Szövetségének elnökségét. A megbeszélésen a felek áttekintették a hazai gyógyszeripari ágazat helyzetét, különös tekintettel a nemzetközi folyamatokra, a jövőben várható ágazati kihívásokra.
A gyógyszeripar a leginnovatívabb ágazat
A gyógyszeripar exportbevétele 2016-ban 902 milliárd forint volt, kutatás-fejlesztésre pedig csaknem 55 milliárd forintot költöttek, derül ki a Világgazdaság összeállításából.
Számtalan ötlet került a kormány elé: hogyan fizessen többet a beteg
A gyógyszergyártók kizárólag a betegek terheinek növelésével tartják elképzelhetőnek a gyógyszerkassza további csökkentését. Javaslataikban a MAGYOSZ óvatosabb, az innovatív gyártókat tömörítő AIPM ötletei hatékonyabbnak tűnnek. Más kérdés, melyikükre hallgat majd a kabinet. Tegnap a kormány tárgyalt a gyógyszerkassza megszorításairól.
Gyógyszeripari önkontroll - a Kommunikációs Etikai Bizottság jelentése

Közel egy év alatt 17 etikai ügyet vizsgált a Magyarországi Gyógyszergyártók Országos Szövetsége (MAGYOSZ) és az Innovatív Gyógyszergyártók Egyesülete (AIPM) által közösen működtetett Kommunikációs Etikai Bizottság (KEB). Négy ügy zárult elítélő etikai határozattal.
Módosítják a gyógyszerpromóciós szabályokat

Több ponton javasolja módosítani a gyógyszerpromóciós szabályokat az Országos Gyógyszerészeti Intézet (OGYI) azt követően, hogy befejezte a januári orvostragédiával végződő thaiföldi luxusutazás körülményeinek vizsgálatát. A hatóság egy cég és alvállalkozói körében tizennyolc eljárást indított; kilenc esetben állapított meg súlyos jogsértést, amelynek nyomán összesen 52 millió forint értékben szabott ki büntetést a jogszerűtlen gyakorlatot folytatókra. Az iparban működik az önszabályozás is: a két gyógyszeripari szövetség közös etikai bizottsága folyamatosan tárgyalja az etikai vétség gyanúját felvető ügyeket.
