A Belügyminisztérium alá tartozó új hatóság Nemzeti Népegészségügyi és Gyógyszerészeti Központ (NNGYK) néven működik tovább – derül ki abból a 333/2023. (VII. 20.) jelzésű kormányírendeletből, amely csütörtök este jelent meg a Magyar Közlönyben.
Az összeolvadás leépítéssel jár, a közigazgatásban érkező létszámleépítési hullám ráadásul az OGYÉI-t az átlagnál sokkal nagyobb mértékben érinti. A 437 fős létszámot 80 fővel kell csökkenteni, ami az álláshelyek 18 százalékát jelenti – írja a Népszava.
Borítókép: Reimund Bertrams képe a Pixabay-en.

