Itt a Nemzeti Népegészségügyi és Gyógyszerészeti Központ

Itt a Nemzeti Népegészségügyi és Gyógyszerészeti Központ

A Magyar Közlönyben megjelent, hogy augusztus 1-i hatállyal megszűnik az OGYÉI, amelyet beolvasztanak az NNK-ba, írja a Népszava.

Benyújtották a parlamentnek az egészségügyi ellátórendszer átalakításáról szóló javaslatokat

Benyújtották a parlamentnek az egészségügyi ellátórendszer átalakításáról szóló javaslatokat

A kormány elkötelezett a betegellátás minden szintjének további javítása, valamint az orvosok és egészségügyi dolgozók további béremelése mellett, ezért az egészségügyi ellátórendszer megújításához szükséges javaslatokat terjeszt az Országgyűlés elé, közölte a Belügyminisztérium.

A szakellátásban dolgozó orvosok és a kórházi gyógyszerészek véleményére is számít a kormány

A szakellátásban dolgozó orvosok és a kórházi gyógyszerészek véleményére is számít a kormány

Az intézményvezetők után a szakellátásban dolgozó orvosok és kórházi gyógyszerészek előtt nyílik meg a lehetőség arra, hogy hét napon keresztül kifejthessék álláspontjukat az egészségügyi ellátórendszer hatékonyabbá tételével kapcsolatban, közölte a szaktárca.

A gyógyszeripar készen áll az egyeztetésre a különadó kivezetéséről

A gyógyszeripar készen áll az egyeztetésre a különadó kivezetéséről

Az Innovatív Gyógyszergyártók Egyesülete üdvözli a kormányzat költségmegtakarítási és a gazdaság fejlődését javító törekvéseit, mellyel csökkenteni kívánja Magyarország eladósodottságát - áll a szervezet közleményében. Mint írják, túlzó mértékűnek tekintik azonban a gyógyszeriparra háruló adó mértékét, mely a régióban és hazánkban egyaránt példátlanul magasnak tekinthető.