Itt a Nemzeti Népegészségügyi és Gyógyszerészeti Központ
A Magyar Közlönyben megjelent, hogy augusztus 1-i hatállyal megszűnik az OGYÉI, amelyet beolvasztanak az NNK-ba, írja a Népszava.
Itt az extraprofitadó rendeletcsomagja
A kormány közzétette a gyógyszergyártók által a K+F programok esetében igénybevehető kedvezmények részletszabályait, írja a Portfolio.
Drasztikusan emeli az Orbán-kormány a gyógyszeradót
A gyártók még várnak, hogy a készítményeket tovább forgalmazzák-e , vagy inkább kivonják azokat, írja a Népszava.
Enyhülnek a gyógyszerfelírási szabályok
Több gyógyszerészeti rendelet mellett módosulnak a gyógyszerrendelés és -kiváltás szabályai, továbbá a gyógyszertárak személyi minimumfeltételei. Az érintett jogszabályi módosítások a Magyar Közlöny 130. számában jelentek meg.
Nem látni a patikai létszámrendelet hosszútávú következményeit
Két év felkészülési idő után 2014. januárjában lép életbe a patikai létszámrendelet, ami addig "próbaüzemmódban" működik. Eszerint az egyes gyógyszertárakban meghatározzák, hogy bizonyos nyitvatartási időhöz mennyi alkalmazottra van szükség. Míg a Magyar Gyógyszerész Kamara egyetért az intézkedéssel, a hvg.hu-nak nyilatkozó patikusok szerint ezzel sok gyógyszertár húzhatja majd le a rolót.
