A miniszter ugyanakkor leszögezte, hogy a bankok extraprofitadója indokolt, az marad. Azt magyarázta, a bankok esetén volt egy megállapodás, hogy a gazdaságot támogatják, a kormány ezért nem emel bankadót, “ezt a kormány betartotta” – hangsúlyozta, kiemelve: az idei évben megvalósul, hogy 270 milliárd a teljes bankadó és a felét le lehet vonni. Ezen mi nem változtatunk – tette hozzá a hvg.hu szerint.
Borítókép: archív

