Itt az extraprofitadó rendeletcsomagja
A kormány közzétette a gyógyszergyártók által a K+F programok esetében igénybevehető kedvezmények részletszabályait, írja a Portfolio.
Egyelőre zűrzavar van az extraprofitadó átszabása miatt
A gyógyszergyártók még számolgatnak, mennyi extraprofitadót spórolhatnak meg a kormány hétfői bejelentése nyomán.
Így írható le a gyógyszeripari szereplők különadójának fele
Ha kutatás-fejlesztésre, vagy beruházásra költik, megfelezhetik extraprofitadójukat az érintett gyógyszeripari cégek – hangzott el a Kormányinfón.
Extraprofitadó: gyógyszergyártók esetében a felére csökkentik a terheket
Benyújtották a parlamentnek a 2024-es költségvetési törvényjavaslatot, amely a védelem költségvetése lesz.
Egyes gyógyszergyártók mentesülnek az extraprofitadó alól
Több ponton módosította a kormány az extraprofitadókról szóló kormányrendeletet, ennek nyomán egyes gyógyszergyártók mentesülhetnek a tavaly kivetett adónem alól, írja a Telex.
Gulyás Gergely: Idén is kell extraprofitadót fizetni!
A kormány készen áll arra, hogy tárgyaljon az érintett nagy cégekkel a befizetés módjáról, de a tavaly befizetett adó mértékének megfelelő összeget továbbra is a költségvetésnek be kell hajtania.
Sok a felmerülő kérdés a gyógyszergyártókra kivetett új különadóval kapcsolatban
2022. december 23-án megjelent, majd másnap hatályba is lépett a kormány 582/2022. számú rendelete az extraprofit adókról szóló 197/2022. számú kormányrendelet módosításáról, amely kiterjeszti a nyári különadó-szabályozást többek között a gyógyszergyártók számára is. Bár a szabályok első ránézésre egyértelműnek tűnhetnek, számos gyakorlati kérdés merül fel a különadó kötelezettség megállapítása kapcsán.
Módosult az extraprofitadó rendelet, különadó a gyógyszergyártóknak
Módosította a kormány az extraprofitadóról szóló rendeletet; a gyógyszergyártóknak már idei árbevételük után is különadót kell fizetniük, írja a hvg.hu nyomán a 444.
Eltűnhetnek egyes gyógyszerek a patikákból
Az innovatív gyógyszereket gyártó mintegy 25 vállalat fizeti meg a gyógyszerekre kirótt extra adó 80 százalékát, míg a hazai cégekre a húszmilliárdos összeg maradéka, mintegy 4 milliárd forint juthat, írja a Népszava.
A biztonságos betegellátást veszélyezteti a gyógyszerforgalmazók újabb különadója
A forint árfolyamának folyamatos gyengülése, a pandémia, majd az ukrán háború már eddig is súlyosan veszélyeztette a biztonságos hozzáférést számos modern gyógyszeres terápiához, amit a különadó aránytalan és nagymértékű emelése csak tovább tetéz, és aminek egyelőre beláthatatlan következményei lehetnek. Az innovatív gyógyszergyártók – mint ahogyan a múltban is minden alkalommal, amikor erre szükség volt – felelősen vállalják a rájuk rótt kötelezettségeket. Ugyanakkor leszögezik, hogy a döntést elhibázottnak és veszélyesnek tartják, illetve a helyzet kiegyensúlyozásához a gyógyszerekhez való hozzáférés kiszámíthatóságát megerősítő, azonnali, érdemi és támogató intézkedésekre van szükség. Ennek érdekében az AIPM a szakmai párbeszéd haladéktalan megindítását, valamint a gyógyszeriparral kötendő új megállapodás keretében a hozzáférés gyorsítását és kiszámíthatóságát erősítő közös intézkedési terv megvalósítását kéri az új kormánytól.
