Az államtitkár a lapnak hozzátette: már kaptak is ajánlatokat a gyártóktól, akiktől azt kérték, hogy azokban a gyógyszercsoportokban, ahol nem igazolható két szer hatása között különbség, írják le és adják át egy zárt borítékban, hogy mi az a legalacsonyabb ár, amiért hajlandók szállítani saját medicinájukat. Ha egy gyártó bizonyítja, hogy az ő terméke bármiben is különbözik a csoportba tartozókétól, azt a szert különveszik. Ha viszont nincs ilyen készítmény, akkor versenyezniük kell a piacon elérhető szereknek, s az elsődleges szállító az lesz, aki az olcsóbb ajánlatot adja. Ezentúl tehát nem szabadon dönt az orvos a terápiáról – mondta az államtitkár, hangsúlyozva: beteget nem érhet kár. Aki már részesült valamilyen terápiában, az azt a továbbiakban is megkapja.
Mint arról néhány napja hírt adtunk: becslések szerint mintegy 3-4 milliárd forintos megtakarítás reményében hirdetett árversenyt a súlyos betegek új terápiájának támogatására Nemzeti Egészségbiztosítási Alapkezelő (NEAK).
