Ónodi elköszönt, Kásler lesz a miniszter
Kásler Miklós lesz az Emberi Erőforrások Minisztériumának vezetője, erősítette meg Ónodi Szűcs Zoltán az MKSZ XXX. kongresszusán.
Ónodi-Szűcs: Járvány küszöbén áll az ország
Még mindig nem késő kérni az influenza elleni védőoltást, hangsúlyozta az Emberi Erőforrások Minisztériumának egészségügyért felelős államtitkára az MTI-nek szerdán telefonon.
Üzembiztosan működik az EESZT
Az indulás óta jelentősebb lassulások nélkül működik az Elektronikus Egészségügyi Szolgáltatási Tér (EESZT), a patikáknak december közepéig mindenképpen csatlakozniuk kell a rendszerhez, írja a MedicalOnline.
Így rendeznék a patikai ügyeletet
Jövőre több támogatás jut a fiókgyógyszertáraknak, s talán közmegegyezéssel rendeződik a patikai ügyelet is, hangzott el többek között a gyógyszerészi kamara köztestületi tanácskozásán.
Az EESZT-ben lehetnek gyermekbetegségek
A gyógyítást és a gyógyulást is érezhetően gyorsabbá, biztonságosabbá, kényelmesebbé és hatékonyabbá tevő, 21. századi rendszer indul el az elektronikus egészségügyi szolgáltatási tér (EESZT) november elsejei bevezetésével, hangsúlyozta az emberi erőforrások minisztere a témában rendezett csütörtöki budapesti konferencián.
Itt a HPV oltás ideje
Idén is kérhető iskolás lányoknak a méhnyakrák elleni védőoltás – mondta az Emmi egészségügyért felelős államtitkára keddi, budapesti sajtótájékoztatóján.
Ónodi szerint az orvoslátogatói kör lesz a vesztes
Az új közbeszerzési eljárás vesztesei nem a betegek lesznek, hanem az orvoslátogatói kör – mondta Ónodi-Szűcs Zoltán, az Emberi Erőforrások Minisztériumának (Emmi) egészségügyért felelős államtitkára a Világgazdaságnak. A Weborvos idézi.
Baj nem lesz, már tendereznek
Már folyamatban van az a tender, amelyben vaklicittel választanák ki az új innovatív szereket – mondta a Népszava kérdésére Ónodi-Szűcs Zoltán államtitkár.
Rétvári: A betegbiztonságot erősíti az e-recept
Az e-recept erősíti a betegbiztonságot, mert az "elektronikus felhőben" tárolt vényeket nem lehet elveszíteni és nem is rongálódhatnak meg, mondta az Emberi Erőforrások Minisztériumának (Emmi) parlamenti államtitkára hétfőn Budapesten, egy XIV. kerületi gyógyszertárban tartott sajtótájékoztatón.
Ónodi: A patikák az egészségügyi rendszer részei
A kormány 2010-ben hozott felelős döntésének eredményeként a patikák ma már az egészségügyi rendszer részeként működnek, jelentette ki az Emberi Erőforrások Minisztériuma (Emmi) egészségügyért felelős államtitkára szerdán Debrecenben, a 14. országos patikanap ünnepélyes megnyitóján.
Új fejezetet nyithat a gyógyszerésztársadalom
Hat évtizedes kitérő után egyetlen kivétellel valamennyi hazai gyógyszertár életében lezárult a rendszerváltás: a patikákban 50 százalékot meghaladóan gyógyszerészek lettek a tulajdonosok. Többek között ez is elhangzott azon a csütörtöki sajtótájékoztatón, ahol azt is bejelentették: új stratégiai megállapodást köt a Magyar Gyógyszerészi Kamara (MGYK) és a kormány.
Gyógyszeripar: napirenden a sávos befizetés
Kormányhatározat jelenik meg a gyógynövényipar fejlesztéséről, a klinikai vizsgálatokról, s elkészült az orvosi berendezés- és eszközgyártásra vonatkozó stratégia is.
Ónodi: Még idén meglesz 18 rákgyógyszer
November végére, december elejére bekerül a tételesen adható készítmények közé az a 18 rákgyógyszer, amelyet most még csak egyedi méltányossággal kaphatnak meg a betegek, tudta meg az InfoRádió.
Akiket nem soroltak át, hóközi kifizetéssel kapják meg az emelt bért
Ónodi-Szűcs Zoltán ismét bejelentette, hogy októbertől magasabb fizetést kapnak az egészségügyi dolgozók. Az államtitkár mai sajtótájékoztatóján azt mondta, a napokban kapják kézhez az emelt bért az egészségügyiek.
