Forrás:

Belügyminisztérium

Rovat:

Aktuális
Becsült olvasási idő: 3 perc
Gyógyszerészeket is kitüntettek a Belügyminisztériumban az állami ünnep alkalmából

A Magyar Érdemrend Tisztikeresztje polgári tagozatát vehette át más mellett Pintér László, a Magyar Gyógyszerészi Kamara alapító tagja az augusztus 20-ai állami ünnep alkalmából Pintér Sándor belügyminisztertől csütörtökön.

Állami kitüntetéseket, miniszteri elismeréseket adott át az augusztus 20-i állami ünnep alkalmából Pintér Sándor belügyminiszter 2024. augusztus 15-én a Belügyminisztérium márványaulájában.

A kitüntetettek között a gyógyszerészek mellett számos orvos, valamint egészségügyi és szociális területen dolgozó is volt.

SULYOK TAMÁS,

MAGYARORSZÁG KÖZTÁRSASÁGI ELNÖKE 

– A BELÜGYMINISZTER ELŐTERJESZTÉSÉRE – 

ÁLLAMI ÜNNEPÜNK, AUGUSZTUS 20-A ALKALMÁBÓL

A MAGYAR ÉRDEMREND TISZTIKERESZTJE POLGÁRI TAGOZATÁT ADOMÁNYOZZA 

a hazai ultrahang-diagnosztika, a várandósgondozás és a szülészeti ellátás színvonalának emelkedését szolgáló odaadó munkája, a bababarát és családközpontú szülészeti ellátás fejlesztésével a születésszám emelkedését és az egészséges magzatok szövődménymentes megszületését elősegítő szakmai tevékenysége elismeréséül

DR. TÓTH ZOLTÁN úrnak

szülész-nőgyógyász szakorvosnak, az orvostudomány doktorának,

a Debreceni Egyetem professor emeritusának

 

A MAGYAR ÉRDEMREND LOVAGKERESZTJE

POLGÁRI TAGOZATÁT ADOMÁNYOZZA

több mint öt évtizeden keresztül végzett, példaértékű orvosi tevékenysége elismeréséül

DR. BALOGH ATTILA úrnak

orvosnak, a XVI. kerület Kertvárosi Egészségügyi Szolgálata és

a Terézvárosi Egészségügyi Szolgálat sebészének 

 

az onkológia területén végzett több évtizedes, kiemelkedő szakmai és tudományos tevékenysége elismeréséül

DR. BODOKY GYÖRGY úrnak

onkológusnak, a Dél-pesti Centrumkórház – Országos Hematológiai és Infektológiai Intézet, Onkológiai Centrum centrumvezető főorvosának,

egyetemi magántanárnak,

a Magyar Klinikai Onkológiai Társaság alapítójának és tiszteletbeli elnökének 

 

több mint négy évtizedes, példamutató empátiával és szakmai elhivatottsággal végzett orvosi munkája és a praenatalis magzati diagnosztika terén elért eredményei elismeréséül

DR. BOLEMAN ISTVÁN úrnak

szülész-nőgyógyász főorvosnak,

a Magyar Szülészeti-Nőgyógyászati Ultrahang Társaság tagjának 

 

a hazai digitális mentőszolgálat működésének feltételeit megteremtő, példaértékű elhivatottsággal végzett munkája elismeréséül

DR. CSATÓ GÁBOR úrnak

az Országos Mentőszolgálat főigazgatójának

 

a gyermekgyógyászat területén végzett több mint négy évtizedes szakmai, intézményvezetői, valamint kutató- és oktatómunkája elismeréséül

DR. FEKETE FERENC úrnak

gyermekgyógyásznak, infektológusnak, klinikai farmakológusnak,

a Heim Pál Országos Gyermekgyógyászati Intézet orvosigazgatójának

 

DR. HORVÁTH TAMÁS úrnak

sebésznek, baleseti sebésznek, oxyológus szakorvosnak,

a Váci Jávorszky Ödön Kórház, Baleseti Sebészeti Osztály

osztályvezető főorvosának,

a Magyar Máltai Szeretetszolgálat Mentőszolgálata volt főorvosának 

 

több mint négy évtizede nagy hivatástudattal gyakorolt gyógyszerészi tevékenysége elismeréséül

DR. MELCZER MÁRIA ÁGNES asszonynak

gyógyszerésznek,

a békéscsabai Isteni Gondviselés Gyógyszertára tulajdonosának,

a Magyar Gyógyszerészi Kamara Békés Vármegyei Szervezete elnökének

 

több mint három évtizedes orvosszakmai és egészségügyi menedzseri tevékenysége elismeréséül

DR. NAGY SZILÁRD úrnak

fül-orr-gégésznek, a Semmelweis Egyetem klinikai főorvosának,

a Nemzeti Egészségmegőrző Központ Nkft. ügyvezetőjének,

a Soproni Egyetem címzetes egyetemi docensének  

 

a tüdőgyógyászat területén végzett több mint öt évtizedes kimagasló szakmai és vezetői tevékenysége elismeréséül

RÁCZ GYULÁNÉ DR. SZEREDAY ILDIKÓ asszonynak

a Jász-Nagykun-Szolnok Vármegyei Hetényi Géza Kórház-Rendelőintézet Tüdőgondozója vezető főorvosának 

 

a hazai gyermekneurológia területén végzett több évtizedes gyógyítómunkája, különösen az epilepsziával, idegrendszeri fertőzésekkel küzdők ellátásában, valamint az országos gyermekstrokeközpont kialakításában és vezetésében vállalt aktív részvétele elismeréséül

DR. ROSDY BEÁTA asszonynak

gyermekgyógyásznak, gyermekneurológusnak,

a Heim Pál Országos Gyermekgyógyászati Intézet osztályvezető főorvosának 

 

szakterületén végzett több mint öt évtizedes kimagasló szakmai tevékenysége elismeréséül

DR. SZAKÁCS ZOLTÁN úrnak

a Balassagyarmati Dr. Kenessey Albert Kórház - Rendelőintézet

nyugalmazott szülész-nőgyógyász főorvosának

 

A MAGYAR ÉRDEMREND LOVAGKERESZTJE

KATONAI TAGOZATÁT ADOMÁNYOZZA 

a rendőrség állományában, az egészségügyi szakterületen közel négy évtizede végzett, magas színvonalú szakmai tevékenysége elismeréséül

DR. CSONKA ILDIKÓ r. o. ezredes asszonynak

az Észak-Pesti Centrumkórház-Honvédkórház,

Speciális Rendeltetésű Centrum centrumvezető főorvosának

 

A MAGYAR ARANY ÉRDEMKERESZT

POLGÁRI TAGOZATÁT ADOMÁNYOZZA

 

szakterületén több mint két évtizede példaadóan végzett szakmai tevékenysége elismeréséül

 DR. KOSZTYA SÁNDOR úrnak

főtanácsosnak, igazságügyi orvosszakértőnek,

a Nemzeti Szakértői és Kutató Központ,

Bűnügyi Igazságügyi Szakértői Igazgatóság

vezetőjének, főigazgató-helyettesnek

 

több évtizede nagy hivatástudattal gyakorolt gyógyszerészi munkája és értékes szakmai közéleti tevékenysége elismeréséül

DR. PINTÉR LÁSZLÓ úrnak

a kiskunhalasi Aranymérleg Patika gyógyszerészének,

a Magyar Gyógyszerészi Kamara alapító tagjának

 

az orvosi informatika területén végzett, több mint négy évtizedes, magas színvonalú szakmai munkája elismeréséül

DR. SURJÁN GYÖRGY úrnak

orvos-informatikusnak,

a Nemzeti Népegészségügyi és Gyógyszerészeti Központ

prevenciós és epidemiológiai szakértőjének,

a Semmelweis Egyetem Egészségügyi Közszolgálati Kar,

Digitális Egészségtudományi Intézete egyetemi adjunktusának

 

a hajléktalanok megsegítését szolgáló áldozatos munkája, valamint Debrecen város hajléktalanellátó rendszerének kialakítása és működtetése érdekében végzett tevékenysége elismeréséül

SZEMERÉDY ZSOLT LÁSZLÓ úrnak

a ReFoMix Nonprofit Közhasznú Kft. ügyvezetőjének 

 

több mint öt évtizedes, példaértékű orvosi pályafutása elismeréséül

DR. TELKES ZOLTÁN LÁSZLÓ úrnak

főorvosnak, a Visegrádi Szent Kozma és Damján Rehabilitációs Szakkórház

és Gyógyfürdő orvosigazgató-helyettesének 

 

a város betegellátását több évtizede odaadóan szolgáló munkája elismeréséül

DR. URBÁN MÁRIA MAGDOLNA asszonynak

csecsemő-gyermekgyógyásznak, háziorvosnak,

Szolnok Megyei Jogú Város iskola- és ifjúsági orvosának  

 

több mint öt évtizedes, odaadó gyógyítómunkája, valamint elkötelezett szakmai közéleti tevékenysége elismeréséül

DR. VÉGH RÓBERT úrnak

ortopéd sebész szakorvosnak, főorvosnak,

a Magyar Honvédség Egészségügyi Központ, Ortopédiai Osztály

nyugalmazott vezetőhelyettesének,

a Bicske Barátok Egyesülete elnökének.

A kitüntetettek teljes listája IDE KATTINTVA érhető el.

Borítókép: Dencey - A feltöltő saját munkája CC BY-SA 4.0

Kvízek
Kiemelt rovataink