Kitüntetések Semmelweis-nap alkalmából
Elkötelezett a kormány amellett, hogy évről-évre javítsa a magyar egészségügy teljesítményét, hangoztatta Rétvári Bence a Semmelweis-napi elismerések átadásán.
Kossuth- és Széchenyi-díjakat adott át Novák Katalin
A ragaszkodás a szabad, független Magyarországhoz, a magyar nemzethez köt össze bennünket, magyarokat, generációról generációra, több mint ezer esztendeje – hangsúlyozta Novák Katalin köztársasági elnök a március 15-i nemzeti ünnep alkalmából adományozott Kossuth- és Széchenyi-díjak, valamint Magyar Érdemrend kitüntetések átadásán kedden az Országházban.
Állami kitüntetéseket és miniszteri elismeréseket adtak át
Március 15-e alkalmából állami kitüntetéseket és miniszteri elismeréseket adott át Gulyás Gergely, Navracsics Tibor és Csák János miniszterek kedden, Budapesten.
Pintér Sándor belügyminiszter elismeréseket adott át
A Magyar Érdemrend Tisztikeresztje polgári tagozatában részesült Baranyai Tibor radiológus főorvos és Vincze Gábor pszichiáter, valamint a Magyar Gyógyszerészi Kamara elnöke, Hankó Zoltán.
Pécsi Eszter tanári díjakat adtak át a Műegyetemen
Tizenegy, természettudományokat oktató középiskolai tanár vehette át a BMGE mellett működő Pro Progressio Alapítványnak az első magyar mérnöknőről, Pécsi Eszterről elnevezett ez évi tanári díját a Műegyetemen tartott ünnepségen.
Novák Katalin átadta a legrangosabb kitüntetéseket
Miklósa Erika operaénekes és Rofusz Ferenc rajzfilmrendező kapta az idén a Magyar Szent István-rendet a nemzeti ünnep alkalmából; a kitüntetéseket Novák Katalin köztársasági elnök adta át szombaton Budapesten, a Sándor-palotában.
Állami kitüntetések – 2022. augusztus 20.
Augusztus 20. alkalmából állami kitüntetéseket adtak át a minisztériumok képviseletében Csák János, Vitályos Eszter, Hoppál Péter és Gulyás Gergely.
