Új kemoterápiákat javasolnak az onkológusok
Több mint harminc új kemoterápiás protokoll hivatalos bevezetését javasolja a Magyar Klinikai Onkológiai Társaság (MKOT), a jelenleg is elérhető gyógyszerek alkalmazásában adnának nagyobb mozgásteret az onkológiáknak.
Feleslegesen rendelt gyógyszerek
Torokgyulladás, meghűlés, vírusfertőzés, nátha, allergiás reakció – ezekre szokás itthon kalciumot felírni, az orvostudomány jelen állása szerint feleslegesen. Az Index összeállítása.
Több mint négyszáz szakmai protokoll veszíti hatályát az év végéig
A „megszokott menetrendtől” eltérően az Egészségügyért Felelős Államtitkárság most nem élt az automatikus meghosszabbítás lehetőségével – értesült a MedicalOnline. Vagyis a jelenleg hatályos protokollok zöme érvényét veszíti január elsejére. Úgy tudjuk, nagyjából hatvan új, a gyógyítás menetét szabályzó rendelkezés áll elbírás alatt, mely vélhetően jövő tavasszal kaphat zöld utat. Információink szerint a szakmai protokollok kidolgozásakor elsőbbséget élveznek a finanszírozási protokoll hatályba lépéshez szükséges irányelvek.
Új terápiás szabályok jöttek ki a közlönyben
Terápiás előírásokat, gyógyszerbefogadást, indikációbővítést tartalmaznak azok a rendeletmódosítások, amelyekről a humán tárca közleményben számolt be.
Ki a felelős, ha a beteg nem a legjobb terápiát kapja?
Ki a felelős azért, ha az orvos az egészségügyben egyre inkább megjelenő korlátozások miatt nem, vagy nem időben tudja garantálni betegeinek a számukra leghatásosabb és legeredményesebb vizsgálatot vagy kezelést? Kereshetünk felelőst egyáltalán?
