Kamarai elnökjelöltet támogat a HGYSZ
A HGYSZ támogatja Mikola Bálintot a gyógyszerészi kamarai választásokon, közölte a szervezet.
A gyógyszerész és a háziorvos partneri viszonya a betegek érdekét szolgálja
A jövő útja a páciens, a háziorvos és a gyógyszerész hármasának összezárása.
A kisebb patikákat veszélyezteti leginkább a rezsibumm
A rezsiemelés miatt főleg azok a gyógyszertárak küzdenek a túlélésért, amelyek kis településeken szolgálják ki a lakosságot és kis forgalmat bonyolítanak le, írja a Napi.hu.
Válaszút előtt áll a modernizációra szoruló gyógyszerészet
Ahelyett, hogy tovább konzerválnánk egy merev rendszert, itt az ideje, hogy 21. századi válaszokat adjunk a 21. század kihívásaira – javasolták a Konszenzus az Egészségért Kör Szakértői (KEKSZ), azon az immár harmadik alkalommal megrendezett konszenzuskonferencián, ahol ezúttal a gyógyszerészet, azon belül is a gyógyszerészi gondozás kérdéskörét elemezték a szakemberek.
Kongresszust tart a magángyógyszerészek szövetsége
Március 8. és 10. között találkoznak a gyógyszerészek a „Gyógyszertár-működtetés XXIV”. konferencián, Galyatetőn. Közös munkára invitálják a szakmabelieket, írja a Weborvos.
Új szerepekben a gyógyszerészek?
Ha megvalósulnak a magángyógyszerészek elképzelései, a patikusok is aktív szerepet vállalhatnak akár a krónikus betegek gyógyszereinek felírásában, vagy a vakcinák beadásában – derült ki a többi közt azon a sajtótájékoztatón, amelyen bejelentették a „Kedvenc Patikám” cím elnyerésére indított szavazás megkezdését.
MOSZ: megtörtént a generációváltás
Huszonkettedik alkalommal gyűltek össze a patikatulajdonosok a Magángyógyszerészek Országos Szövetségének (MOSZ) tavaszi szakmai konferenciáján, amelynek ezúttal Egerszalók adott otthont. A tanácskozáson az akkreditált továbbképzés program mellett szó esett a gyógyszertár-működtetésről, a többségi tulajdon és a generációváltás összefüggéseiről, és megújult a szervezet tisztviselői kara is.
Markáns vélemények a gyógyszer-ügyekről
Eddig mindössze néhány gyógyszerész élt a patikai tulajdonosi program nyújtotta lehetőséggel. Általában nem akartak hitelt felvenni, ezért a hálózati gyógyszertárak tulajdonosai rendre halasztott fizetési lehetőséggel, az osztalék terhére adták el a patikusoknak a szükséges hányadot.
Öngyilkosság a rögzített ár?
A Magángyógyszerészek Országos Szövetsége újjáválasztott elnöke szerint öngyilkosság lenne a vény nélküli orvosságoknál a rögzített ár bevezetése, írja a Világgazdaság.
Hatástalanításra várnak a bombák
A fantasztkius teljesítményekről szóló hírek ellenére a Magángyógyszerészek Országos Szövetségének elnöke egyáltalán nem tűnik boldognak, de még csak elégedettnek sem. Mikola Bálint szerint a forráshiányos rendszerről sem a kamara, sem pedig a kormány nem hajlandó tudomást venni. Elbeszélnek egymás mellett – állítja a személyi jogos gyógyszerészeket tömörítő szövetség vezetője.
Begyűrűző gyógyszerész munkanélküliség
Az egyik legsikeresebb szakmában, a gyógyszerészek körében lassanként megjelent a munkanélküliség. Csökken a patikák száma, szűkültek a gyógyszertárak anyagi lehetőségei, ráadásul a forráskivonás és a gyógyszertámogatás apadása további árcsökkentéshez vezetett. A megszorítások miatt egyre kevesebb álláshely maradt, miközben alig jutott pénz fejlesztésre a gyógyszertárakban.
Patikák: már nincsenek belső tartalékok
Tavaly 9 milliárd, az idén pedig minimum további 13 milliárd forintnyi árrés-tömeget buknak el a patikák a gyógyszertámogatások szűkítése és az olcsóbb gyógyszerek preferálása miatt – közölte a Világgazdasággal a Magángyógyszerészek Országos Szövetségének elnöke.
Magángyógyszerészek: már 1200 patika van válságos helyzetben
A Magángyógyszerészek Országos Szövetsége (MOSZ) szerint a gyógyszerágazatot érintő augusztusi árrés-átcsoportosítás miatt a korábbi 700 patika helyett már 1200 került kilátástalan helyzetbe.
