Egyelőre egyetlen gyógyszertárban sem lett tulajdonos az állam, miután minden érintett patikában gyógyszerész szerezte meg a törvény által előírt 25 százalékot meghaladó tulajdonhányadot 2014. január 1-jéig – értesült a lap.
Az OEP-nek akkor lett volna elővásárlási joga egy patikában, ha az ott dolgozó gyógyszerész, vagy bármely patikus nem akarta volna megvásárolni a befektető kényszerűen piacra dobot tulajdonrészét. Erre azonban éppúgy nem volt szükség, mint az állami kamattámogatású patikahitelre, amit a saját tőkével nem rendelkező gyógyszerészeknek dolgozott ki a kormány. A gyógyszerészek inkább rokoni vagy baráti kölcsönből, más banki hitelből vagy saját megtakarításaikból finanszírozták az ügyletet. Volt, ahol a többségi tulajdonos befektető adott pénzt a patikusnak – olvasható a vg.hu-n.
