Volt elég kedvük is, pénzük is a patikusoknak

Volt elég kedvük is, pénzük is a patikusoknak

Nem volt szükség se állami cégvásárlásra, se kedvezményes hitelre a patikák számára előírt tulajdonosváltás első fordulójában – írja a Világgazdaság.

Mitől lesz jobb?

Mitől lesz jobb?

Kiknek lesz jó a patikák államosítása? – teszi fel a kérést az Indexen közölt cikkében Baraczka Mariann, a HealthCapital Zrt. Vezérigazgatója.

Megdöbbentek a patikusok

Megdöbbentek a patikusok

Komoly meglepetést okozott az érdekelteknek a kormány azzal, hogy az Országos Egészségbiztosítási Pénztárra bízta a patikavásárlásoknál az állami elsőbbségi jog érvényesítését – írja a NOL.

Az OEP lesz az állami patikus

Az OEP lesz az állami patikus

A kormány az Országos Egészségbiztosítási Pénztárt (OEP) jelölte ki, hogy az állam nevében éljen a közforgalmú gyógyszertárak esetében az elővásárlási joggal - olvasható a Magyar Közlönyben.

Összezavarta indítványával a kormány a patikusokat

Összezavarta indítványával a kormány a patikusokat

Még a gyógyszerész-szervezeteket is meglepte a kamarával korábban szorosan együttműködő kormány kezdeményezése, amivel az állam is szerezhetne patikatulajdont.

Ráfizethetnek a patikusok a segítségre

Ráfizethetnek a patikusok a segítségre

Rosszul is elsülhet a kötelező üzletrész-vásárlás: perek sokaságára számít a Magángyógyszerészek Országos Szövetségének (MOSZ) elnöke – írja a WebOrvos.