A MGYK elnöksége 2018. április 19-én tartotta ülését a kamara székházában, Budapesten. Az ülést dr. Hankó Zoltán elnök vezette, írja a köztestület honlapja. Mint az a beszámolóban egyebek között olvasható, az elnök és dr. Horváth-Sziklai Attila részt vett egy Szegeden tartott EESZT-fejlesztéssel és telemedicinával foglalkozó konferencián. Az elnök megjegyezte, „belátható időn belül a gyógyszerellátáson belül is felmerülnek a telemedicina lehetőségei, így el kell kezdeni kidolgozni ezen a területen is a kamarai álláspontot.”
A továbbiakban az EESZT keretében a gyógyászati segédeszközökkel foglalkozó megbeszélés került szóba, ahol dr. Bartus György és Hankó Zoltán vett részt. Elsődlegesen a sorozatgyártású gyse-termékekről egyeztettek, ugyanis mint említette, az egyedi méretvételhez kötött eszközök beillesztése a rendszerbe egy következő fázisban lesz lehetséges. A megbeszélésen a forgalmazók azt kérték, hogy a gyse esetében a gyógyszertárak két napos foglalási lehetőségét iktatássák ki, ugyanis a gyógyszertárak nagy száma miatt ez a gyse boltokkal szemben versenyelőnyt jelent. A kamara elnökének elhárító álláspontjával az elnökség is egyetért.
