Hankó Zoltán elnök beszámolója az előző küldöttközgyűlés óta történt legfontosabb eseményekről adott részletes tájékoztatást. Külön hangsúlyt helyezett a strukturálist követő szakmai rendszerváltásra, a kormánnyal kötött stratégiai megállapodásra, ugyanakkor kitért az OGYÉI-vel kapcsolatos függő kérdésekre is. A küldöttek ellenszavazat nélkül az elnök tartózkodásával fogadták el a beszámolót.
Ezt követően dr. Zalai Károly számolt be az MGYK 2017. évi gazdálkodásáról. Mint elmondta, a bevételi és a kiadási oldal egyenlege egyaránt többletet mutat, és bár a kiadások meghaladják a tervezettet, azonban ez a kamara likviditását nem veszélyeztette, sőt hosszabb idő óta ez volt az első olyan év, amikor a kamara gazdálkodása szufficites lett.
A küldöttek ellenszavazat és tartózkodás nélkül fogadták el a beszámolót. A következő napirendi pont az MGYK Felügyelő Bizottságának (FB) jelentése a 2017. évi munkájáról és a gazdálkodás ellenőrzéséről volt. dr. Torma Ádám elnök tájékoztatott arról, hogy a mérlegbeszámoló vizsgálat során megállapították, hogy az a kamara gazdálkodásáról hű képet mutat, az abban szereplő adatok a valóságnak megfelelnek. Az előterjesztő tartózkodásával, ellenszavazat nélkül került elfogadásra ez a beszámoló is.
