Illegálisan forgalmazott és nem engedélyezett színezéket tartalmazó potencianövelőt vont ki a forgalomból a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (NÉBIH) – írja a somogytv.hu. A Kínából származó Devil Star nevű étrend-kiegészítőt egy szlovák cég által üzemeltetett weboldalon árulták, ám az Országos Gyógyszerészeti és Élelmezés-egészségügyi Intézetnél (OGYÉI) nem jelentették be, így forgalmazása illegálisnak minősül. Az ajándékként mellé adott Calmag C Star pezsgőtabletta csomagolásán jelölési hibákat találtak a revizorok, valamint a benne levő színezékek a határérték feletti mennyiségben voltak jelen.
Becsült olvasási idő: 0 perc
Újabb veszélyes potencianövelőt találtak
Illegálisan forgalmazott potencianövelőt vont ki a forgalomból a NÉBIH – adja hírül a Somogy Televízió.
