Több mint 14 millió forintnyi illegális szert foglaltak le
Külföldről rendelt több mint 14 millió forint értékben szteroidokat, teljesítményfokozó és az országban nem engedélyezett egyéb szereket egy férfi, akit elfogtak a VII. kerületben, közölte a Budapesti Rendőr-főkapitányság (BRFK) a police.hu oldalon.
A pandémia és a kommunikáció tilalma egyaránt gerjesztette a hamisítást és az illegális gyógyszerforgalmazást
A koronavírus járvány alatt közel megnégyszereződött a hamis gyógyszerek forgalma – derült ki azon a minapi online webináriumon, ahol arról is szó esett, milyen szerepük van a gyógyszerészeknek a gyógyszerhamisítás és illegális forgalmazás elleni fellépésben.
Egyre több a kamugyógyszertár az interneten
Tucatszám bukkannak fel a hamis készítmények és a megbízhatatlan webáruházak, a pandémia óta pedig az ilyen átverések valósággal elárasztották az internetet.
Illegális potencianövelő tablettákat találtak egy kőbányai raktárban
Mintegy egymillió darab, illegális gyógyszert találtak egy kőbányai raktárban, a potencianövelő tabletták összértéke meghaladja a 760 millió forintot, közölte a Budapesti Rendőr-főkapitányság.
Több száz millió forint értékű gyógyszert foglaltak le
Hat szervezett bűnözői csoportot számoltak fel, 112 házkutatást végeztek, 48 embert vettek őrizetbe és 2,6 millió euró (több mint 870 millió forint) értékben foglaltak le gyógyszereket a MISMED nevű nemzetközi akció keretében – közölte az Országos Rendőr-főkapitányság kedden a rendőrség honlapján.
Illegális gyógyszerszállítmány Röszkén
Több mint 26 ezer szem gyógyszert találtak a pénzügyőrök egy szerb gépkocsiban elrejtve Röszkén – tájékoztatta a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) csütörtökön az MTI-t.
Erről jelentett az OGYÉI
Az elmúlt három évben 1016 esetben érkezett minőségi kifogás legálisan forgalomba került gyógyszerrel kapcsolatban – derül ki a Világgazdaság összeállításából.
Álpatikust fogtak Zalaegerszegen
Illegális gyógyszerekkel kereskedett egy férfi, a zalaegerszegi rendőrök több tucat egészségügyi terméket foglaltak le az otthonában, számol be az esetről a Police.hu.
Illegális potencianövelőket árusítottak, vádemelés lett a vége
Vádat emelt az ügyészség egy szegedi pár ellen, akik két éven át árusítottak illegális potencianövelő szereket – tájékoztatott a Csongrád Megyei Főügyészség helyettes szóvivője.
