dr. Matejka Zsuzsanna
Becsült olvasási idő: 1 perc
Szatócsbolt vagy patika?

Ez az írás várhatóan vitát fog generálni, de éppen az a célja, hogy a gyógyszertárakkal kapcsolatos ellentmondásos helyzetre irányítsa a figyelmet – kezdi a vitairatnak szánt írását Matejka Zsuzsanna. 

 

A hivatás jövőjét firtató, nagyon aktuális problémát vet fel. 

„Jogos azok véleménye, akik úgy nyilatkoznak, hogy azért nincs indíttatásuk szakmai kérdéseket feltenni a patikában, mert sajnálják a szakembereket, akiknek robotszerűen kell átvenni és ellenőrizni a receptet, megkeresni a gyógyszereket, leolvasni a vonalkódot, előállítani a blokkot, és ezen felül a pénztárosi funkciókat is el kell látniuk. „A zöld gomb, PIN kód, zöld gomb” imamalomszerű ismétlésének légkörébe valóban nehezen illeszthető be a kölcsönhatások veszélyeiről folytatandó szakmai konzultáció, vagy az ellenjavallatok, figyelmeztetések ismertetése. (...) 

Üdvözlendők azok a törekvések, amelyek a gyógyszertárakat az egészségnevelés, gondozás színhelyévé kívánják tenni, de meggyőződésem, hogy ez – főként a nagyobb betegforgalmú gyógyszertárakban – csak úgy lehetséges, hogy ha a gyógyszertári szakember „kiszabadul” a pénzkezelés béklyójából, és figyelmét kizárólag a páciensre és a gyógyszerekre összpontosítja"

A cikkért kattintson ide! .

 

Várjuk véleményét! 

Amennyiben szívesen megosztja velünk a témával kapcsolatos véleményét, kérem, írjon levelet az alábbi címre: [email protected]. Amennyiben hozzájárul (kérem, ezt jelezze a levélben), közzétesszük hozzászólását a PharmaOnline-on. 

Kvízek
Kiemelt rovataink