Jay Onslee kormányzó úgy fogalmazott, a járvány rendkívüli közegészségügyi kockázatot jelent, amely könnyedén szétterjedhet az egész államban, így az állam mozgósít minden egészségügyi erőforrást, ami segíthet a betegség mielőbbi megállításában, ha pedig ez nem elég, további államoktól is segítséget kérnek majd.
A Clark megyei közegészségügyi intézet már most harminc kanyarós betegről tud, akik mind január elseje óta lettek betegek, és még kilencről, akik kanyarógyanúval jelentkeztek. A betegek közül huszonhatan nem voltak beoltva a betegség ellen, huszonegyen egy és tíz év közötti gyerekek, egy nagykorú betegről tudnak, a többiek pedig tizenegy és tizennyolc év közöttiek. Az állam kiadott egy listát a nyilvános helyekről, ahol a fertőzöttek megfordultak, ezek között számos iskola és templom található, de nagyáruház és repülőtér is van a listán. Hogy a betegség nem tiszteli a megyehatárokat, azt az is bizonyítja, hogy a Seattle-nek is otthont adó King megyében is találtak már kanyarós beteget, egy ötvenes éveiben lévő férfit kórházban kezelnek.
Clark megyében egyébként a legalacsonyabb a beoltottság aránya az egész államban, írja a lap.
