„Rendkívüli: Putyin elnök moszkvai találkozójukon arról tájékoztatta Orbán Viktor magyar miniszterelnököt, hogy Oroszország a Szputnyik vakcina magyarországi gyártásához szükséges technológia-transzferen dolgozik” – írta Twitteren a Szputnyik V hivatalos csatornája a hvg.hu szerint.
Szijjártó Péter külügyi és külgazdasági miniszter még januárban arról beszélt a TASZSZ hírügynökségnek, hogy a nemzeti vakcinagyár építése folyamatban van, ősszel megkezdi a működését, a magyar kormány pedig szeretné, ha ezt a létesítményt is bevonnák gyártásba. „A Szputnyik V nagyon jól teljesített Magyarországon, majdnem egymillió embernek adták be, nagyon jók vele a tapasztalatok” – idézte a hírügynökség a minisztert.

