Orbán: Főként exportra gyártanak majd Szputnyikot Debrecenben
Debrecenben lesz olyan oltóanyag gyár, ahol tudunk majd gyártani orosz vakcinát, mondta a Telex szerint Orbán Viktor miniszterelnök a Kossuth Rádió Jó reggelt Magyarország! című músorában.
Putyin–Orbán-egyeztetés: érkezhet a Szputnyik V gyártási technológiája
Oroszország azon dolgozik, hogy Magyarországra hozza a Szputnyik V gyártási technológiáját, a hvg.hu szerint ez is elhangzott a keddi Putyin–Orbán-egyeztetésen.
Orbán Viktor: 9,5 millió vakcina jut Magyarországnak az EU-s beszerzésből
Ismét részt veszünk az uniós vakcina-beszerzésben – jelentette be többek között Orbán Viktor miniszterelnök a keddi Kormányinfón, ahol az is elhangzott, Magyarország nem bukott, hanem nyert a járványkezeléssel kapcsolatos beszerzéseken.
Augusztustól lesz lehetőség harmadik oltásra
A kormány lehetővé teszi a koronavírus elleni harmadik oltás felvételét augusztus 1-től. Az egészségügyben kötelező a koronavírus elleni oltás, jelentette be a miniszterelnök a Kossuth rádió Jó reggelt, Magyarország! című műsorában pénteken.
Orbán Viktor: Magyar-izraeli oltóanyaggyár is épülhet
Orbán Viktor járványügyi intézkedéseket is ismertetett a mai Kormányinfón, a Magyar Hang tudósítása szerint bejelentette, hogy indulhat a 12-15 évesek oltása.
Orbán Viktor: Köszönet és elismerés a gyógyszertári dolgozóknak
Az országos patikanap alkalmából Orbán Viktor miniszterelnök levélben köszöntötte a gyógyszerészeket, kiemelve helytállásukat a koronavírus-járvány elleni védekezés során, tájékoztatta az MTI-t Havasi Bertalan, a kormányfő sajtófőnöke szerdán.
A gyerekek oltásáról nyár vége előtt nem döntenek idehaza
Magyarország az egyetlen az unióban, ahol nem vakcinahiány van, hanem vakcinabőség, több oltóanyagunk van, mint amennyien jelentkeznek oltásra, jelentette ki Orbán Viktor a Kossuth rádió Jó reggelt, Magyarország! című műsorában pénteken.
Megszűnik a kijárási tilalom és a közterületi maszkviselés
A járvány harmadik hullámát letörtük, lényegében le is győztük, jelentette ki Orbán Viktor miniszterelnök a Kossuth rádió Jó reggelt, Magyarország! című műsorában pénteken.
A 16-18 év közöttiek beolthatók Pfizer-vakcinával
Megvan a 3,5 millió beoltott, így a teraszok szombat reggeltől kinyithatnak, jelentette be Orbán Viktor miniszterelnök a Kossuth rádió Jó reggelt, Magyarország! című műsorában pénteken.
Orbán: Nagy valószínűséggel elég lesz a 12 millió adag vakcina
Nagy valószínűséggel elég lesz az a 12 millió adag vakcina, amelyet a koronavírus-járvány elleni védekezés jegyében lekötött a kormány, mondta a kormányfő a Kossuth rádió Jó reggelt, Magyarország! című műsorában.
Orbán Viktor megtekintette a kínai gyógyszerszállítmányt
Egymillió darab favipiravir tabletta érkezett Kínából, a szállítmányt a miniszterelnök személyesen ellenőrizte Szlávik Jánossal, a Dél-Pesti Centrumkórház főorvosával.
Szigorú korlátozásokat jelentett be Orbán Viktor
Kijárási tilalom lép életbe szerda nulla órától, este nyolc és hajnali öt óra között nem lehet kilépni az utcára, néhány kivétellel ismét jön a digitális oktatás – jelentette be Orbán Viktor miniszterelnök hivatalos Facebook-oldalára feltöltött videójában a MedicalOnline szerint.
Orbán kijárási korlátozást jelentett be, rendkívüli jogrend lép életbe
Rendkívüli jogrend lép életbe ma éjféltől Magyarországon: éjfél és reggel 5 óra között kijárási tilalom van, jelentette be Facebook-oldalán a többi közt Orbán Viktor miniszterelnök.
Az EU-ban elérhető oltóanyagoknak meg kell felelniük az uniós minőségi elvárásoknak
Minden vakcinának, amely az Európai Unióban elérhető, vagy elérhetővé válik, meg kell felelnie a vonatkozó uniós minőségi és jóváhagyási előírásoknak, jelentette ki Erik Mamer, az Európai Bizottság vezető szóvivője a brüsszeli testület sajtótájékoztatóján.
