A lap szerint felmerült a gyanú, hogy az egyetem I.számú Szülészeti Klinikájának Meddőségi Centruma az egészségbiztosítási pénztártól is felvette a külföldi gyógyszergyár által finanszírozott kutatási összeget.
A pénzügyi vizsgálat kitér azokra az átutalásokra is amelyekben a gyógyszergyár a kutatást vezető professzor heidelbergi magánszámlájára utalt nagyobb összeget.
Az OEP a vizsgálat tényét megerősítette, de a vizsgálat végéig részleteket nem kívánnak elárulni.
