Egis: Ma belekezdtek a második százba
Alapításának 100. évfordulóját ünnepelte kedden az Egis Gyógyszergyár Nyrt, amiről a cég közleménnyel is megemlékezett.
Az állam jött ki jobban a nagy gyógyszerár-faragásból
Folyamatosan változott az elmúlt években a háztartások és a gyógyszer(köz)kassza tehermegosztása – tűnik ki a Világgazdaság áttekintéséből.
Ráfizethetnek a patikusok a segítségre
Rosszul is elsülhet a kötelező üzletrész-vásárlás: perek sokaságára számít a Magángyógyszerészek Országos Szövetségének (MOSZ) elnöke – írja a WebOrvos.
A piacról való kivonást is indokolni kell
Az Európai Unió egészségügyi tanácsa (EPSCO) új szabályokat igyekszik megerősíteni az embergyógyszerek mellékhatásainak szűrését – írja az eski.hu.
Szabják az árat
Szlovákiában a gyógyszerek ára januártól nem lehet magasabb az Európai Unióban alkalmazott három legalacsonyabb ár átlagánál – adta hírül az eski.hu.
Brüsszel már figyeli a patikák kisajátítását
Újabb uniós kötelezettségszegési eljáráshoz vezethetnek a kormány patika-kisajátítási tervei – írja cikkében az index.hu.
Milliárdokkal olajozzák az egészségügyet
Több mint egymilliárd forintot költöttek tavaly fél év alatt szakmai rendezvények támogatására a gyógyszer- és orvostechnikai cégek – írja a Világgazdaság.
Diane 35: Magyarországon egy halálesetről tudnak
Bár Franciaországban felfüggesztik a Diane 35 tabletta és generikumainak forgalmazását, itthon egyelőre nem kell hasonlóra számítani – tudatta az InfoRádió.
Elégedettek voltak egymással
A francia Servier gyógyszeripari csoport vezetőit fogadta Orbán Viktor – tudatta Havasi Bertalan, a miniszterelnök sajtófőnöke az MTI-vel
Új terápiás szabályok jöttek ki a közlönyben
Terápiás előírásokat, gyógyszerbefogadást, indikációbővítést tartalmaznak azok a rendeletmódosítások, amelyekről a humán tárca közleményben számolt be.
Gyógyszerfejlesztési szakértőket képeznek
Nemzetközi gyógyszerfejlesztési szakirányú továbbképzés indul a Semmelweis Egyetemen 2013 áprilisában – írják az egyetem honlapján.
Dupla osztalékot fizet az Egis
Részvényenként 240 forintos osztalék kifizetéséről döntött szerdán az Egis Gyógyszergyár Nyrt. éves rendes közgyűlése.
Jön az új onkológiai rendelet: ha hatástalan a terápia, a gyártó fizeti (FRISSÍTVE: megjelent...)
A héten várhatóan megjelenik a nagy értékű rákgyógyszerek felhasználását szabályozó rendelet, amelynek első változata decemberben hatalmas vihart kavart. Úgy tudjuk, az új jogszabály végső formája jelentősen felpuhult, nagyobb részt visszavonták az eredeti elképzeléseket. Éppen azokat, amelyeket korábban az onkológiai szakma vezetői maguk is támogattak.
Felvásárlással, fúzióval nőhetnek tovább a nagyok
A piaci konszolidáció minden eddiginél erősebb időszaka jöhet a gyógyszeriparban, a vezető gyártók felvásárlások és fúziók révén biztosíthatják versenyelőnyüket – írja az Ernst & Young legfrissebb felmérése.
