Ez a személyi joghoz tapadó jogkörök és a gyógyszertárak tulajdonlásával kapcsolatos előírások hatósági kontrolljának decemberi megteremtésével együtt – ami az elmúlt években egymásra épülő modellkorrekciós intézkedések záró akkordjának tekinthető – a negyedszázadnál is hosszabb rendszerváltó folyamat végére tesz pontot: a gyógyszerészek újra szabad hivatásgyakorlóvá váltak szakmailag és egzisztenciálisan egyaránt.(...)
A rendszerváltás lezárása egyben új kezdetet is jelent. Azt azonban nem jelenti, hogy már minden rendben van: a körülményeken is van mit javítani és a szabadsággal is meg kell tanulnunk együtt élni. Az elkövetkező időszak tehát nem a kialakult status quo őrzését, hanem az újrakezdés elkötelezettségét igényli körülményeink alakításában és szakmai tevékenységünkben egyaránt: hosszú évtizedek után megint fő feladatunkra, betegeink és a gyógyszerre szorulók minél teljesebb, lelkiismeretesebb ellátására koncentrálhatunk. Szabadon és felelősséggel.
