Mérföldkő
2017. január 1. mérföldkő a hazai gyógyszerészet történetében: az új év kezdetétől már csak gyógyszerészek és többségi gyógyszerészi tulajdonban lévő gazdasági társaságok működtethetnek közforgalmú gyógyszertárat, írja újévi köszöntőjében a kamara elnöke.
Hivatásetikai szempontok is érvényesüljenek!
Október 25-ei ülésén állásfoglalást fogadott el a Magyar Gyógyszerészi Kamara Területi Elnökök Értekezlete a jogszabályi előírások betartásának fontosságáról.
Hankó: Hagyjanak fel a gyógyszerészek megtévesztésével!
A jogszabályi előírások betartása valamennyi gyógyszerésznek és a gyógyszertárakban tulajdoni hányaddal rendelkező befektetőknek kötelező, figyelmeztet a kamara honlapja.
HGYSZ: vonják vissza a javaslatot!
A Hálózati Gyógyszertárak Szövetsége (HGYSZ) egyeztetést kezdeményez a kormányzattal, hogy "az egész gyógyszerész társadalom érdekében" vonja vissza azon javaslatát, amely szerint az állam válhatna a gyógyszertár tulajdonosává, ha abban gyógyszerész nem akar vagy nem tud tulajdont szerezni, közölte a szervezet pénteken.
Patikák: van, ahol a visszavásárlás tulajdonelvételt jelent
Nem javítja a gyógyszertárak jövedelmezőségét, ha az állam támogatott hitelt ad a gyógyszerészeknek ahhoz, hogy növeljék tulajdonrészüket a patikákban – mondta a Hálózati Gyógyszertárak Szövetségének elnöke a Világgazdaságnak.
