A legkedveltebb banánfajtát, a Cavendisht jelenleg két kór fenyegeti: az egyik a Panama-betegség, amely éppen Dél-Ázsiában, Afrikában, a Közel-Keleten és Ausztráliában pusztít, a másik a Sigatoka-betegség. Utóbbit három gombatörzs (Pseudocercospora musae, Pseudocercospora eumusae, Pseudocercospora figiensis) idézi elő, ezek genetikai állományát tanulmányozták most a Kaliforniai Egyetem munkatársai – írja az Origó a Science Alert cikke alapján.
Mint kiderült, már nem csupán a növények immunrendszerét támadják meg a gombák, hanem az anyagcsere-folyamataikba is beavatkoznak, elősegítve a fertőzés terjedését.
A további részletekért kattintson az origo.hu-ra.
