„... a megoldás olyan egyszerű, hogy tálcán kínálja magát, ám eddig mégsem jutott eszébe senkinek. Kaphatnának a krónikus betegek egy gyógyszer- vagy receptkönyvet, amibe az illetékes szak-, illetve háziorvos írja be a beteg számára felírt gyógyszerek nevét, szedési rendjét, havi/heti adagját. Egy másik lapon a kötelezően előírt felülvizsgálat időpontját kellene feltüntetni, azt a dátumot, ameddig a könyvben szereplő medicinákat a gyógyszertárak minden további nélkül kiadnák, természetesen a kiadás tényének rögzítésével. Tehát ha egy beteg a kezelőorvosa szerint csak félévente szorul felülvizsgálatra, ám azt mégis elmulasztaná, csak ezután szűnne meg a receptkönyv vonatkozó tételének érvényessége. És ha a felírást szakorvos javasolta, úgy kizárólag és csakis őt legyen köteles felkeresni a beteg a további gyógykezelése megbeszélése végett, nem terhelve ezzel feleslegesen a háziorvosi szolgálatot” – olvasható a hetivalasz.hu-n.
Becsült olvasási idő: 1 perc
Krónikusok gyógyszerei: még mindig nehézkes
A krónikus betegek gyógyszerfelírásának problémáiról, nehézkességéről ír a Heti Válasz publicistája, s tesz saját javaslatot a megoldásra.
