Becsült olvasási idő: 0 perc
Japánban már szenvednek tőle

Több, mint ötszázan kerültek már kórházba Japánban a hőség miatt.

Április végén, május elején Japán területének nagyobb részén megrekedt a hőség. A hőmérséklet gyakran volt 30 Celsius-foknál magasabb.

A meteorológusok megállapítása szerint a nagy meleg a Csendes-óceán trópusi felszíni vizeinek felmelegedését és lehűlését okozó El Nino, illetve La Nina légköri jelenségekkel van összefüggésben.

Japánban tavaly több mint száz ember halt meg, míg 53 ezer kórházba került a nagy meleg miatt.

Kvízek
Kiemelt rovataink