Április végén, május elején Japán területének nagyobb részén megrekedt a hőség. A hőmérséklet gyakran volt 30 Celsius-foknál magasabb.
A meteorológusok megállapítása szerint a nagy meleg a Csendes-óceán trópusi felszíni vizeinek felmelegedését és lehűlését okozó El Nino, illetve La Nina légköri jelenségekkel van összefüggésben.
Japánban tavaly több mint száz ember halt meg, míg 53 ezer kórházba került a nagy meleg miatt.
