Sófogyasztás: kánikulában pótolni kell a nátriumot!
A PTE Klinikai Központ Nephrológiai Diabetológiai Centrumának igazgatója, Wittmann István beszélt a sófogyasztás fontosságáról.
Hőhullámok idején megváltozhat egyes gyógyszerek hatása
Egy új tanulmány szerint a hőségben szívrohamot kapó emberek nagy része szed béta-blokkolót vagy trombocitaaggregáció-gátló készítményeket, hívja fel a figyelmet az Index.
A nyári időszakban gyakoribb a hipoglikémia
A hőség miatt felgyorsul az anyagcsere és ez elősegíti a vércukorszint csökkenését. Dr. Porochnavecz Mariettát, a Cukorbetegközpont diabetológusát a kánikula és a hipoglikémia kapcsolatáról és a megelőzéséről kérdeztük.
Nem csak a hőség okoz túlzott izzadást
A zavaró mértékű verejtékezést, amelyet a hőség már nem indokol, akár hormonzavarok is generálhatják, mondja Békési Gábor, az Endokrinközpont endokrinológusa, pajzsmirigy specialistája.
Terhességi cukorbetegség nyáron
A nagy meleg extra terhet ró a terhességi cukorbetegséggel küzdőkre. Dr. Porochnavecz Marietta, a Cukorbetegközpont diabetológusa hasznos tanácsokat adott arról, hogy vajon mi mindenre érdemes figyelniük ilyenkor a kismamáknak.
Nyár és menopauza: tippek, hogy elviselhetőbb legyen
A nyári hőség mindenkit megvisel, főleg azokat, akik a klimax tüneteivel küzdenek. Az ilyenkor tapasztalható hőhullámok és az állandó izzadás a nagy kánikulában még inkább fokozódik. Dr. Hetényi Gábor, a Nőgyógyászati Központ nőgyógyásza és klimax specialistája hasznos tanácsokat adott arról, miként tehetik a nők elviselhetőbbé a legforróbb időszakot.
Hőség: másként hathatnak a gyógyszerek
Változhat egyes gyógyszerek hatása az extrém melegben, főként a magas vérnyomásban vagy szív- és érrendszeri betegségekben szenvedőknek kell figyelniük, hangzott el az RTL Híradójában.
Nyári betegségek, melyekre a cukorbetegek érzékenyebben reagálnak
Vannak olyan betegségek, melyek leginkább nyaranta támadnak. Hogy mire kell figyelni diabéteszesként, arról dr. Porochnavecz Mariettát, a Cukorbetegközpont diabetológusát kérdeztük.
Napsütés, nyár, vakáció cukorbetegként
A krónikus betegséggel küzdőknek a nyár nem egyenlő a felhőtlen kikapcsolódással, ugyanis vannak ekkor olyan tényezők, melyekre fokozottabban ügyelni kell. A cukorbetegséggel küzdők esetében ez hatványozottan igaz, mivel egy-egy figyelmetlenség akár komoly következményekkel is járhat. A témáról dr. Porochnavecz Mariettával, a Cukorbetegközpont diabetológusával beszélgettünk.
