A Déli Pályaudvarnál lévő patinás gyógyszertár 100 százalékban gyógyszerészi tulajdonban nyílt meg újra március 1-jén, amely nemcsak a családomnak, hanem a magyarországi magángyógyszerész szakmának és a Magyar Gyógyszerész Kamarának átütő sikere is – mondta Zorkóczy Árpád az Origonak. A több mint 130 éves gyógyszertár tulajdonosa közölte, hogy a Déli Gyógyszertárat 1884-ben Gróf Dévai Szőlősy István gyógyszerész alapította „Magyarország Védasszonya" gyógyszertár néven, és 1887-től működött a mai helyén, az Alkotás u. 1/B. címen.
Zorkóczy közölte, hogy a gyógyszertár a 130 éves története során többször bővült, átépült és 1976-tól 2017-ig folyamatos állandó ügyeleti szolgálatot látott el a főváros polgárai számára. Ismert emberek, színészek, énekesek, politikusok, tv-sztárok, szinte mindenki megfordult itt, még Tony Curtis is. Az 1996-os gyógyszertári privatizációig a Fővárosi Gyógyszertári Központhoz tartozott és mintegy 50 dolgozót foglalkoztatott. 1996-tól a Gyógyszertár édesanyja, aki maga is gyógyszerész és a Novodata számítástechnikai vállalat közös tulajdona volt, de a gyógyszerészek gyakorolták a kizárólagos gyógyszertár működési személyes jogot.
A gyógyszertár 2016. december 31-én történt végleges bezárásához az vezetett, hogy nem tudtak megfelelni a gyógyszerészi törvény előírásainak, amihez mindössze 18 százaléknyi gyógyszerész vagyoni betét rész hiányzott. A Novodata vállalat akkori befektető tulajdonosi köre feltehetően meg akarta szerezni a teljes gyógyszertárat azt az addig működtető gyógyszerészek kiszorításával, és nagy valószínűséggel külföldi vállalatnak kívánta eladni, mint azt időközben a Novodata anyavállalattal meg is tette, tette hozzá Zorkóczy.
Hosszú perek és feláras vételek révén pedig sikerült visszaszereznünk a nagy múltú gyógyszertárat.
