Mint a vitára sarkalló írásban egyebek között leszögezi: a gyógyszertárak (többségi) tulajdonlásával kapcsolatban már a rendszerváltozás időszakában és azóta is visszatérően komoly viták és érdekütközések voltak. A Patikaalap létrehozása szükséges és jó döntés volt; az országgyűlési választások eredménye nyilvánvalóvá teszi, hogy a kormánypolitika nem készül a patikapiaci deliberalizáció visszafordítására.
Az elemzésből a többi közt az is kiderül, hogy a miniszterelnök álláspontja szerint úgy kell a Patikaalap szabályait korrigálni, hogy a jelenlegi 3 helyett mindössze 1 százalék legyen a kamat, és az adminisztráció is egyszerűsödjön.
