Gyógyszerek és étrend-kiegészítők: ÁSZ–MGYK találkozó
Az Állami Számvevőszék 2021 őszén a gyógyszerek és étrend-kiegészítők túlfogyasztásának kockázatairól készített elemzést. Ez volt a témája az ÁSZ és a Magyar Gyógyszerészi Kamara vezetői közötti találkozónak, közli az ÁSZ portálja.
Hankó: A gyógyszerészeknek is jut a jutalomból
Szükségszerű volt a napi tájékoztatók elindítása az informálás, a konfliktushelyzetek kezelése és a célszerű gyakorlat kialakítása miatt is – mondta dr. Hankó Zoltán a kamara portálján közölt interjúban.
Értekeztek a területi elnökök
A Területi Elnökök Értekezletének (TEÉ) soron következő megbeszélése a HungaroMed kiállításon volt október 11-én, négy téma került napirendre. Az ülést dr. Brezanóczy Ferenc TEÉ elnöke vezette.
E-egészségügy: biztonságosabb ellátás
Gyorsabban diagnosztizálhatnak az orvosok az elektronikus egészségügyben, és az expediálás is biztonságosabbá válhat – mondta a Magyar Gyógyszerészi Kamara elnöke az M1 csatornán.
Nem szabályszerűen gazdálkodott az MGYK
Az Állami Számvevőszék befejezte a Magyar Gyógyszerészi Kamara 2013-2015 közötti időszakra vonatkozó ellenőrzését; megállapították, hogy a gazdálkodás nem volt szabályszerű.
Stabilizálódik a patikák gazdasági helyzete
Tavaly 4,8 százalékkal nőtt a 2315 gyógyszertári vállalkozás nettó árbevétele, amelynek forrását elsősorban a nem támogatott termékek adták – derült ki a Magyar Gyógyszerészi Kamara hétfői háttérbeszélgetésén.
Kedvezőbb hitelfeltételek
Az MFB vezetősége elfogadta a patika hitelprogram módosított jogszabályi előírásaihoz igazodó új feltételeket, adja hírül a Magyar Gyógyszerészi Kamara. Honlapjukon azt elérhetővé is tették.
Rajtra kész a közös tér, idén kezdik az e-recept bevezetését
Valamilyen igazolásunk ugyan lesz róla, de receptjeink immár az elektronikus térben mozognak majd. A rendszer teljes körű bevezetését jövő tavaszra ígérik.
Mi történt a miniszimpóziumon?
Az EESZT és az e-recept bevezetésének előkészületeiről, az OEP patikai elszámoló rendszerének tervezett változásairól, illetve a gyógyszerdobozok egyedi azonosítóiról is szó esett a kamara zárt körű miniszimpóziumán.
„Néhány év múlva lesz kiknek átadni a stafétabotot”
A liberalizált rendszer korrekciója megtörtént, akárcsak a gyógyszertárak gazdasági válságból való kivezetése – lényegében elindult egy stabilizációs folyamat, amelynek kezdőpontja 2014–2015-ben keresendő. Interjú Hankó Zoltánnal, a Magyar Gyógyszerészi Kamara közelmúltban újraválasztott elnökével.
Vándorgyűlés áprilisban
A Magyar Gyógyszerészi Kamara Oszágos Elnöksége és Pest Megyei Szervezete április első hétvégéjén szervezi meg a Vándorgyűlést.
Felidézik az egri találkozót
Több írásában is beszámol a gyógyszerészkamara honlapja a hétvégi egri Vándorgyűlésről.
Fiatalokról, Eger előtt
„A korábbi vándorgyűlésekhez képest új elemként jelenik meg az idein, hogy szót kapnak a fiatal gyógyszerészek is” – írják a gyógyszerészkamara honlapján az áprilisi egri rendezvény kapcsán.
