Gyógyszerek és étrend-kiegészítők: ÁSZ–MGYK találkozó

Gyógyszerek és étrend-kiegészítők: ÁSZ–MGYK találkozó

Az Állami Számvevőszék 2021 őszén a gyógyszerek és étrend-kiegészítők túlfogyasztásának kockázatairól készített elemzést. Ez volt a témája az ÁSZ és a Magyar Gyógyszerészi Kamara vezetői közötti találkozónak, közli az ÁSZ portálja.

Hankó: A gyógyszerészeknek is jut a jutalomból

Hankó: A gyógyszerészeknek is jut a jutalomból

Szükségszerű volt a napi tájékoztatók elindítása az informálás, a konfliktushelyzetek kezelése és a célszerű gyakorlat kialakítása miatt is – mondta dr. Hankó Zoltán a kamara portálján közölt interjúban.

Értekeztek a területi elnökök

Értekeztek a területi elnökök

A Területi Elnökök Értekezletének (TEÉ) soron következő megbeszélése a HungaroMed kiállításon volt október 11-én, négy téma került napirendre. Az ülést dr. Brezanóczy Ferenc TEÉ elnöke vezette.

E-egészségügy: biztonságosabb ellátás

E-egészségügy: biztonságosabb ellátás

Gyorsabban diagnosztizálhatnak az orvosok az elektronikus egészségügyben, és az expediálás is biztonságosabbá válhat – mondta a Magyar Gyógyszerészi Kamara elnöke az M1 csatornán.

Nem szabályszerűen gazdálkodott az MGYK

Nem szabályszerűen gazdálkodott az MGYK

Az Állami Számvevőszék befejezte a Magyar Gyógyszerészi Kamara 2013-2015 közötti időszakra vonatkozó ellenőrzését; megállapították, hogy a gazdálkodás nem volt szabályszerű.

Stabilizálódik a patikák gazdasági helyzete

Stabilizálódik a patikák gazdasági helyzete

Tavaly 4,8 százalékkal nőtt a 2315 gyógyszertári vállalkozás nettó árbevétele, amelynek forrását elsősorban a nem támogatott termékek adták – derült ki a Magyar Gyógyszerészi Kamara hétfői háttérbeszélgetésén.

Kedvezőbb hitelfeltételek

Kedvezőbb hitelfeltételek

Az MFB vezetősége elfogadta a patika hitelprogram módosított jogszabályi előírásaihoz igazodó új feltételeket, adja hírül a Magyar Gyógyszerészi Kamara. Honlapjukon azt elérhetővé is tették.

Rajtra kész a közös tér, idén kezdik az e-recept bevezetését

Rajtra kész a közös tér, idén kezdik az e-recept bevezetését

Valamilyen igazolásunk ugyan lesz róla, de receptjeink immár az elektronikus térben mozognak majd. A rendszer teljes körű bevezetését jövő tavaszra ígérik.

Mi történt a miniszimpóziumon?

Mi történt a miniszimpóziumon?

Az EESZT és az e-recept bevezetésének előkészületeiről, az OEP patikai elszámoló rendszerének tervezett változásairól, illetve a gyógyszerdobozok egyedi azonosítóiról is szó esett a kamara zárt körű miniszimpóziumán.

„Néhány év múlva lesz kiknek átadni a stafétabotot”

„Néhány év múlva lesz kiknek átadni a stafétabotot”

A liberalizált rendszer korrekciója megtörtént, akárcsak a gyógyszertárak gazdasági válságból való kivezetése – lényegében elindult egy stabilizációs folyamat, amelynek kezdőpontja 2014–2015-ben keresendő. Interjú Hankó Zoltánnal, a Magyar Gyógyszerészi Kamara közelmúltban újraválasztott elnökével.

Vándorgyűlés áprilisban

Vándorgyűlés áprilisban

A Magyar Gyógyszerészi Kamara Oszágos Elnöksége és Pest Megyei Szervezete április első hétvégéjén szervezi meg a Vándorgyűlést.

Felidézik az egri találkozót

Felidézik az egri találkozót

Több írásában is beszámol a gyógyszerészkamara honlapja a hétvégi egri Vándorgyűlésről.

Fiatalokról, Eger előtt

Fiatalokról, Eger előtt

„A korábbi vándorgyűlésekhez képest új elemként jelenik meg az idein, hogy szót kapnak a fiatal gyógyszerészek is” – írják a gyógyszerészkamara honlapján az áprilisi egri rendezvény kapcsán.