A vényt hamis orvosi bélyegzővel, illetve aláírással látják el. Az eddig beváltott lopott vényeken olyan gyógyszerek szerepelnek, amelyeket nem is írhatott volna fel háziorvos – írja a WebOrvos.
Míg korábban szerényebb mértékű volt a vénylopás – s a recepteket feltehetően a rendelési időben tulajdonították el, majd az ország különböző területén váltották be –, most vélhetően a november 1-jétől bevezetésre kerülő e-vény használata okozhatja, hogy jelentősebb mértékben megszaporodtak a vénylopások.
A Nemzeti Egészség Biztosítási Alap Kezelő azt kéri, ha vénylopást tapasztalnak, mielőbb értesítsék a NEAK munkatársait.
