Becsült olvasási idő: 1 perc
Hamarosan gyógyszerészek is beadhatják a védőoltást

Lehetséges, hogy hamarosan a magyar gyógyszerészek is beadhatják az oltást – mondta egy konferencián a VG szerint Galgóczi Ágnes, a Nemzeti Népegészségügyi Központ főosztályvezetője.

Az Európai Uniós országai között néhányban a patikákban is elérhetők a védőoltások a gyógyszerészek is beadhatják az oltást  – mondta Galgóczi Ágnes, a Nemzeti Népegészségügyi Központ (NNK) főosztályvezetője a Gyógyszer Nagykereskedők Szövetségének (GYNSZ)  a 25. évfordulója alkalmából rendezett konferenciáján. Kiemelte, úgy gondolja, ez a folyamat hamarosan felgyorsul Magyarországon is, az uniós példa növelni fogja a lakosság vakcinákhoz történő hozzáférését is.

A GYNSZ 1996-ban alakult akkor 21 alapító tagja volt, jelenleg 8 gyógyszernagykereskedő tartozik a tagvállalati közé, mondta Feller Antal, a GYNSZ elnöke, a Hungaropharma vezérigazgatója. A tagvállalatok piaci részesedése 95 százalékot fed le a teljes hazai gyógyszerpiacból. 

A nyolc nagyvállalat 34 kereskedőházzal rendelkezik, a munkatársak száma meghaladja a háromezer főt. Átlagos raktárkészletük összértéke meghaladja a 55 milliárd forintot is.

Alapvető követelmény a biztonságos és hatékony gyógyszerellátás, erről már Kaló Tamás, a GYNSZ alelnöke beszélt. Kiemelte, Magyarországon 2300 patika gyógyszerigényét szolgálják ki, naponta az autók futás teljesítménye a 100 ezer kilométert is meghaladja, számol be az eseményről a VG.

Kvízek
Kiemelt rovataink