Becsült olvasási idő: 1 perc
Ez történik, ha az AstraZeneca után Pfizerrel oltanak

Nagyságrendekkel nőtt az ellenanyagszint azoknál a személyeknél, akik az AstraZeneca vakcinája után Pfizert kaptak, közli a Lancet című orvosi szaklapban megjelent kutatás eredményei nyomán a Napi.hu.

A Lancet 2021. június 25-i számában megjelentek az első eredmények egy vegyes oltási sor (AstraZeneca+Pfizer) immunogenicitásáról, azaz az ellenanyagképződésre gyakorolt hatásáról és a nemkívánatos hatásokról - idézi a cikket a Koronavírus vakcináció-szakirodalmi tallózó című Facebook-oldal szerkesztője, Dobson Szabolcs szakgyógyszerész.

A még folyamatban lévő vizsgálatba 2021. április 24-30 között 676 18-60 éves (átlagéletkor 44 év) személyt válogattak be öt spanyol egyetemi kórházban. Az eredmények szerint az intervenciós csoportban a tüskefehérje és receptorkötő domén elleni ellenanyagszintek a kiindulási 71,46 BAU (binding antibody unit)/ml-ről 7756,68 BAU/ml-re emelkedtek az oltás utáni 14. napon. A tüskefehérje elleni IgG ellenanyagszint 98,40 BAU/ml-ről 3684,87 BAU/ml-re nőtt. Az oltási reakciók enyhék, illetve közepesen súlyosak voltak, idézi a lap.

Kvízek
Kiemelt rovataink