A dr. Pozsgay Csilla, a Gyógyszerészeti és Élelmezés-egészségügyi Intézet főigazgatója és dr. Szél Ágoston a Semmelweis Egyetem rektora által szignált stratégiai együttműködés főbb pillérei az oktatás, kutatás területeit, valamint a közös tehetséggondozást ölelik fel. Az együttműködés kiterjed a gyógyszerészethez kötődő minőségbiztosítási, gyógyszer-engedélyezési, gyógyszertechnológiai, analitikai, oktatási, kutatási területeken túl az egyetem betegellátást érintő tevékenységeire is.
A megállapodásban kulcsszerepet kap a gyógyszerek biztonságosságát folyamatosan nyomon követő, azok kockázatának csökkentése és előnyeinek növelése érdekében kifejtett tevékenység, az ún. farmakovigilancia javítása.
Az egészségügyi szakemberek itthon tartását szolgálja az együttműködés keretében közösen meghirdetett tehetséggondozási program is, mely már az egyetemi évek alatt az arra érdeklődőknek gyakorlati helyet és ezt követően biztos életpályát biztosít az OGYÉI keretei között – olvasható a semmelweis.hu-n.
