Bogsch Erik, a Richter Gedeon Nyrt. vezérigazgatója a gyógyszeripar etikai kérdéseiről és üzleti kilátásairól adott interjút a Heti Válasznak.
A beszélgetés során a válságról szólva a vezérigazgató azt mondta: a világgazdaság egy részében csak tüneti kezelés történt, de a kór megmaradt. A bajok fő forrása ugyanis nem szűnt meg. Amerikában, de Európa sok országában is a gazdaság alapjai változatlanok, s ennek következményei előbb-utóbb ismét érződni fognak – a felelőtlen pénznyomtatás hatásairól nem is beszélve. Ami a gyógyszeripart illeti: válságállóbb, mint a konjunktúrához kötött ágazatok, de a gazdasági krízis bennünket sem kímélt. Szinte mindenhol jelentősen csökkentették az egészségügyi kiadásokat, különadókat más országokban is kivetettek, új gyógyszerek, készítmények bevezetése mindenütt nehezebbé vált.
Az interjú teljes terjedelmében a Heti Válasz március 20-án megjelenő számában olvasható.
