Becsült olvasási idő: 0 perc
Az egyházi intézményekben is béremelés

Az egyházi fenntartású egészségügyi intézményekben dolgozóknak is emelkedett szeptembertől a fizetésük – közölte az Emmi egyházi kapcsolatokért felelős államtitkára.

Soltész Miklós a Zala Megyei Szent Rafael Kórház névadó ünnepségén az MTI tudósítása szerint beszélt egyebek mellett arról, hogy az egyházak ugyan nincsenek olyan nagy mértékben jelen az egészségügyi ellátórendszerben mint a szociális ellátások, a gyerekvédelem vagy az oktatás területén, de fontos szerepet játszanak a gyógyításban, az ápolásban és a gondozásban. Az egészségügyi ágazatot érintő, szeptember elsejétől életbe lépett béremelés rájuk is vonatkozik. A béremelést kapó 17 ezer szakorvos és szakgyógyszerész közül 270-en, a 78 ezer szakdolgozóból pedig mintegy ezren tevékenykednek egyházi fenntartású egészségügyi intézményben.

Kvízek
Kiemelt rovataink